Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ASKILI VE FIRFIRLI TULUM BEBEK ŞORTU ÖRGÜ YAPIM AŞAMALI

ASKILI VE FIRFIRLI TULUM BEBEK ŞORTU ÖRGÜ YAPIM AŞAMALI

7851
orgu-firfirli-askili-sis-model-bebek-tulum-sortu
orgu-firfirli-askili-sis-model-bebek-tulum-sortu

İp Nako Elit Baby kullanılan şiş numarası da 3,5 numara.Yazlık Paçaları,Askıları Fırfır Detaylı Şortlu Askılı Bebek Tulu Örgü Şiş Model yapımı.

9-12 Aylık yani 1 Yaş 18 aylık Bebeklere göre olan Fırfır detaylı Örgü Şort modeli için yaklaşık 1,5 yumağa yakın ip kullanılmış.

2 parça ile yapılan Askılı Örme Şiş örgü Şort 50 ilmek ile başlanıyor. 15 sıra 1 ters 1 düz bel lastiği yapılıp haraşoya geliniyor. Haraşoya geçmeden evvel Lastik yapılırken Askıları takabilmek için iki tane ilik evi açılacak.

sisle-kolay-tulum-sort-bebeklere
sisle-kolay-tulum-sort-bebeklere

Arka parçayı da aynı yapacaksınız ancak onda Düğme iliği olmayacak.15 sıra lastik 23 sıra haraşo yapılıyor.Eksiltmeler 3 er 3 er iki taraftan ortada 14 ilmek kalacak şekil de yapılır.

YILDIZ ÖRNEKLİ ÖRGÜ ŞORTLU BEBEK TULUMU TARİFİ

Yıldız Örnekli  Örgü Şortlu Bebek Tulumu yapılışı ile bu modele de bakabilirsiniz.

Kalan 14 ilmek 5 sıra haraşo yapılır ve kapatılır.Ön ve arka aynı yapılır sadece Ön parçada ilik yeri olur arka da olmaz. Daha sonra Fırfırlar ve Bebek Örgü Tulum Şortun Fırfırları yapılır.Fırfırları Paçalardan İlmek çıkararak yapılacak.

askili-haraso-orgu-bebek-sort-yapilisi
askili-haraso-orgu-bebek-sort-yapilisi

Öncesin de Örme Bebek Tulumlu Şortun iki yanı dikilir. Yeni Doğan Bebeklere Örgüden Tulum Şort için 40 ilmekle başlayabilirsiniz.

KAZAK İLE GİYİLİRSE KIŞLIK BLUZLA YAZLIK JİLE ELBİSE YAPILIŞI

Yaz ve Kış içine Badi ile giydirebileceğiniz Kolay Jile Çocuk Elbise Modeline de Bakmak İster misiniz?

40 İlmekle Yeni Doğan 6 aylık arası Bebeklere yapılır. 60 İlmekle başlandığın da kesmeler yine 3+3 yapılarak 1,5 yaşa uygun olur. 2 Yaş için 70 ilmek ve 4 numara Örgü Şişler önerilmiş. Örgü Hanesi Kanalına Özge Hanıma Çok Teşekkürler.


Devamı-Askılar ve Fırfırlar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz