incili-yollu-sis-orgu-yapimi

İNCİ ÖRGÜLÜ YOL MODELİ ÖRNEĞİNİN TARİFİ


Bebek Örgüleri, El İşleri, Örgü Videoları, Yelek Örnekleri

Yine ve Yine Çok güzel Örgü Motifi İnci Örgülü Yol Modelini Tarifini izleyip Yelekler örmeye başlıyoruz. Özellikle Angora ipten Fıstıklı Yol Modeli pek hoş.

Örgü Bulut Örneği de bakmanız gereken Nadir modeller den belki ilk defa Göreceğiniz Yeni Şiş Örgü Tasarımıdır. Buna da bakmalısınız.

yolu-incili-fistikli-orgu
yolu-incili-fistikli-orgu

İncili İstiridye Modeli Fıstıklı Yollu Bayan Yelek Modelini anımsattı bana.Bahsettiğim örnek ile Çeyizlik Gelin Yelekleri kadar Gelin Yelek Modelleri de Çeyizliklere çok yapılıyor.

İncili Yollu Örgü Modeli Bebeklere Battaniyeler,Yelek,Hıra ve Berelere yakışacağı gibi Kadın Yelek Örgüleri için de şahane görünüyor.

inci-yolu-orgu-yelek-ornegi
inci-yolu-orgu-yelek-ornegi

Model 1 1 ve katlarından oluşuyor.2 kenar ilmeği ile modellere uygulayabilirsiniz.Kenar ilmekleri için modellere 2 ilmek ilave edildiğinde Örgü kenarları daha temiz olur.

Ara örneğin de Ters yani Haraşo kullanılmış.Ama yine Su Yolu Ara örneğini bu modele de yakıştırdım. Yeşil olan Motif Angora ip 3 numara Şiş ile yapılmış.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “İNCİ ÖRGÜLÜ YOL MODELİ ÖRNEĞİNİN TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir