El İşleri Bebek Örgüleri ÇOKLU BURGU ÖRNEKLİ DETAYLI ÖRGÜ

ÇOKLU BURGU ÖRNEKLİ DETAYLI ÖRGÜ

396
Nazarca-coklu-burgulu-kabartili-sis-orgusu
Nazarca-coklu-burgulu-kabartili-sis-orgusu

Şöyle güzel Gösterişli Çoklu burgu örnekli ve Ağır kabarık bir örgü modeli için Bu sayfadaki modeli izlemenizi, beğenirseniz modelleriniz de kullanmanızı öneriyorum.

Örgü Çoklu burgu modeli içerisinde birkaç modeli birden barındırıyor. Daha çok bebek battaniyesi gibi modellerde yabancılar bu tarz örgüleri çok kullanıyor.

kabarik-coklu-burgulu-orgu-yapimi
kabarik-coklu-burgulu-orgu-yapimi

Ayrıca kadınlar için uzun örgü paltolar, örgü mantolar, örgü kabanlar için böyle güzel kabarık örgüler çok gösterişli modeller ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bu Örgü Çoklu burgu modeli Eğer size ağır bir örgü olarak görünüyorsa o zaman Bluz, yelek ve hırkalar için önerilen Petekli Ajurlu örnek eminim sizin beğeneceğiniz tarz bir örgü ve sayfamızda tarifi ile gösteriliyor.

coklu-burgulu-nazarca-orgu-yapimi
coklu-burgulu-nazarca-orgu-yapimi

İç içe geçen burguların arasında karnıyarık örgü modeli gibi görülen Ayrıca bir burgu Halka daha yapılıp tekrar iç içe geçen 4 desen birden yapılarak Çoklu burgu örgü modeli ilerliyor.

Coklu-burgulu-kabarik-desenli-model-yapimi
Coklu-burgulu-kabarik-desenli-model-yapimi

Turuncu örgü ipi ve Bej renk örgü ipleri ile çalışılmış olan model de desenin den dolayı fazla ip kullanmanız gerekebilir. Bu nedenle bu örgüyü modelin her tarafında değilde sadece Hırka, Örgü Manto gibi örgülerde ön parçada uygulayabilirsiniz.

Örgünün diğer kalan kısımlarında daha ince düz örgü gibi teknikleri örgünün arkasında ve kolların da uygulayarak yapabilirsiniz.

sis-isi-coklu-burgulu-ornek-yapilisi
sis-isi-coklu-burgulu-ornek-yapilisi

Örgü erkek çocuk montları, örgü çocuk mantoları gibi ağır modellerin çok yakıştığı gösterişli şiş örgü modellerine de Bu desenin Çok yakışacağını düşünüyorum.

Burgulu Örgü Modeli

  • Bebe ipikalınlığında bir ip ve 4 buçuk numara örgü şişi ile Bej renkli örgü modeli motifi çıkarılmış. Örgünün daha zarif daha şık görünmesini istiyorsanız o zaman da tüm örgülere çok yakışan Angora tarzındaki ip markalarını Tercih edebilirsiniz.
  • Çoklu Burgulu Örgü modelin desenleri 8 ilmekten oluşuyor. Aralardaki 2 ters ilmekler ile her bir desen için 10 ilmek ve katlarını hesaplayarak yapmanız gerekiyor.
  • Çoklu burgular örgü modeli desenleri arasındaki ters ilmek sayısını 2 yerine 3-4 ilmek yaparsanız katını Buna göre hesaplamanız gerekir.

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Örgü Yapımı Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Ait.

Çok Burgulu Örneğin Videolu Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz