Örgü Modelleri Havlu Kenarları HER TÜRLÜ HAVLUYA YAZMAYA İŞLENEN İPLİK OYASI

HER TÜRLÜ HAVLUYA YAZMAYA İŞLENEN İPLİK OYASI

716
yazmaya-havluya-uygun-iplik-oyasi
yazmaya-havluya-uygun-iplik-oyasi

Şöyle çok amaçlı Her Havlu Modeline ve Yazmalara işlenen Tığ işi İplik Oyasına bakın. Tülbent Oyası ya da Mutfak,Banyo El Havlusu Oyası için ideal bir model Tarifi görelim istedim.

Modelin aslı Yazmaya kenar Oyası olarak kullanılmış.Ama Havlu Oyası örneği olarak ta ben çok yakıştığını düşünüyorum.

iplik-oyali-havlu-ucu-modeli
iplik-oyali-havlu-ucu-modeli

Dün ben size Görülen En Güzel Oyalı Mutfak Havlusu modeli adı ile bir Havlu kenarı Tığ Oyası modeli daha gösterdim.Ona da bakın pişman olmazsınız çok güzel.

Havluya İnci Oyası Uygulaması da günün Havlu Kenarı Oya Tarifleri için de olan Çeyizlik olarak önerdiğim şıkır,şıkır İncili Yelpaze Oyası da hoşunuza gidebilir.

kolay-cicekli-havlu-kenari-iplik-oyasi
kolay-cicekli-havlu-kenari-iplik-oyasi

Bu Havlunun renk ve desenlerine uyan 3 renk kullanılıyor.Bunun için 21 numara Tığ ile ilk olarak Motifler arası yapılan Çimen oyası ile başlanıyor.

Model de Motifler arasın da 10 tane Pimpirik yapılmış.Bu ara yeterli.Eğer aha fazla ara oya yaparsanız yakışmaz. Havlunun kenarını 2 zincirli Tığ battı yapalım başlayalım.

deryadan-iplik-oyasi-ceyizlik-havlular
deryadan-iplik-oyasi-ceyizlik-havlular

Havlunun ya da Yazmanın ucundan ipi sabitleyin ilk tığ battıya girin 2 defa da çıkın. 5 zincir ile yaptığınız kutuya girip kapatın.

Bu hep aynı tekrarlanır. Arada 3 zincir ile 2 li trabzan sonra 5 zincir ile pimpirik oluşturulur. Çiçek motifinin yapılacağı yere gelince aynı renk ile yapraklarına geçilir.2. sıra Oyası Çiçek motiflerinin sırası oluyor.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz