Menü Kapat

yelpaze-icinde-inciler-havlu-kenari

HEP BEĞENDİĞİM İNCİLİ ÇEYİZLİK HAVLUNUN TARİFİHep görüp beğendiğim Yazmalarda da kullanıldığın da çok Beğendiğim Çeyizlik İncili Havlu Oyasının Tarifini buldum.Tarif şimdi bende ve Türkçe Videolu Havlu yapılışı.

Bu modeli en Tülbent Oyası modellerin de ve Havlular da hep görüyordum.En sonun da Baktım ki Oya hanım Tarifini çıkarmış hemen sizinle de paylaşayım istedim.

Aslında arka,arkaya Oya Tarifleri yayınlamıyorum.Arada Tığ örgüler,Bebek Yelekler,Battaniyeler ve Şiş Örgüler koyuyorum.

havlu-kenari-inci-boncuk-oyasi-ornek-yapimi
havlu-kenari-inci-boncuk-oyasi-ornek-yapimi

Ama baktım ki Bugünün Şahane Havlu Kenarları ve Yazma Oyaları var kayıtsız kalamadım. Çiçekli Tülbent Oyası modeli de burada.

Kenar Oyası Fıstık Modeli de Bugün dayanamayıp hemen yayınladığım güzel modellerden.Tabi ilk yayına aldığım Havlu ucu Oya Modelini de unutmadan sizlere vereyim.

İncili Boncuklu Oyaları ütülerken çok sıcak ütülemeyin.Yavaş ve düşük ısıda gerekirse üzerine bir ince Tülbent koyup ütüleyin.

cok-sevilen-ceyizlik-inci-yelpazeli-havlu-modeli
cok-sevilen-ceyizlik-inci-yelpazeli-havlu-modeli

İnci Boncukların küçük olanlarından ve 22,5 numara Tığla Yelpaze Çimenin den yapılmaya başlanıyor. İpi tığa ve tığ battıya sabitleyelim.

Küçük bir örümcek çekelim. 3 kere ip dolayalım ve 3. tığ battıya girelim 4 defada çıkalım. Sonra 4 zincir çekip yuvaya kapatıp pimpirik yapıyoruz.

1 Comment

  1. Geri bildirim: BENİMLE BATTANİYELER LİFLER YAPABİLİRSİNİZ DİYEN MODEL | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir