Menü Kapat

mutfak-havlusuna-incili-cicekli-oya-yapalim

GÖRDÜĞÜM EN GÜZEL MUTFAK HAVLUSU VE TARİFİSon zamanlar da gördüğüm ve beğendiğim En Güzel Oyası Mutfak Havlusu Modeli Bu. İnci Açan Çiçekler Havlu kenarı Tarifini gelin birlikte izleyip öğrenelim.

Tam da Havlu model ile,desenlerine uygun model de harika bir Tığ Oyası olmuş. Her ne kadar artık Kenarları Hazır Dantelli,Oyalı Havlular satılıyor olsa da Bu Emeklerin yerini Hazır Sanayi ürünlerinin alması mümkün değil.

Şimdiki Gençlik El İşi yapmayı pek sevmiyor.Ya da Teknoloji Dünyamıza girdikten sonra El İşlerine Gençlerden ilgi azaldı diyebiliriz.

yeni-inci-cicek-acti-mutfak-havlusu-oya
yeni-inci-cicek-acti-mutfak-havlusu-oya

Aslında Böyle kolay modeller ile biraz heveslenseler güzel şeyler yapabilirler.Mesela bu Liflere Yeni Örnek Tarifi gibi keyifli Lif Modelleri örgüyü sevdirebilir.

Çeyizlik Havlular  yapmak istemeseler bile Kendilerine giyecekleri Havalı Bolero Modeli gibi çok Şık Yelekler,Bolerolar örebilirler.

Her Genç Kızın Çeyizin de olduğu gibi Benim de Çeyizim de Dantelli,Oyalı,İğne Modelli Çeyizim vardı.Hala bir çoğunu Evim de severek kullanmaktayım.

inci-cicekli-havlu-oyasi-model-onerisi
inci-cicekli-havlu-oyasi-model-onerisi

Siz Anneler Çeyiz için Bu Güzel İnci Çiçekli Değişik Yapraklı Oya modeli ile çok güzel Havlular işleyebilirsiniz. Model O kadar güzel ki Yazmalar da büyük olur ama Şahane de olur.

Tülbent kenarına İncili Oyayı yapmak isterseniz yaprakları biraz daha küçük yapabilirsiniz.Ama Çiçek motifin araya girebilmesi için Çiçek motifi de ufak olmalı.

uzun-yaprakli-incili-havlu-kenari-yapimi
uzun-yaprakli-incili-havlu-kenari-yapimi

İnci Açan Çiçekli Oya Modeli Malzemeleri: 21 numara Oya Tığı-2 Renk Havluya uyumlu Oya İpleri-Orta Boy İnci Boncuklar.

Modele başlama: 8 adet zincir ile küçük halka yapılır 7 zincir çekilir başına 1 ez alıp halka içine girin 3 defada çıkın.

3 zincir ile tekrar yuvaya girin yine 3 lü trabzan ile 2. yuvayı yapın. Toplam 6 yuva oluyor.6. yuvayı ilk yuvanın için de kapatın.

1 Comment

  1. Geri bildirim: HER TÜRLÜ HAVLUYA YAZMAYA İŞLENEN İPLİK OYASI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir