liflere-ornek-tarifi-ile-yeni-model-yapimi


LİFLERE YENİ ÖRNEK AÇIKLAMASI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Kolay ve Anlaşılır bir Model olması hoşuma gitti.Paylaşayım beğenenler yapsın dediğim bu model Lif ve Battaniyelere gider.

Ancak renkli yapmak isteyenler için bir sıkıntı var.Her sıra sonunda ip koparma uygulanıyor.Ama bunun da çok sorun olacağını zannetmiyorum.

Battaniyeler için Bugün Örgü Gül ve Yaprak Nasıl yapılır? onuda öğrendik. Sayfada Yüzlerce Tığ örgü örnekleri var .Biraz dolaşıp Modelleri inceleyebilirsiniz.

lif-ornek-tarifi-ip-koparilan-model
lif-ornek-tarifi-ip-koparilan-model

Battaniye örmek için ip Tavsiyesi Tüylenmeyen iplerin kullanılmasından yöne. 7 Numara Tığ lif ipleri kullanılarak örnek tarifi yapılıyor.

İlk olarak model zincir üzerine başlanıyor.Zincir çekme işi bitince Tığın başına ip dolayın 8. zincirin üzerine gelin 2 li trabzan yapın.

2 zincir ile 3. zincire trabzan lar yaparak sırayı bitirin.İlk 8 zincir atlanıyor diğerlerin de 2 zincir atlıyoruz. Aralarda 2 zincir ile kutular yapılıyor.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir