cicek-senligi-yazma-oyasi


ÇİÇEKLİ TÜLBENTE ÇİÇEK OYASI YAKIŞIR


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Çiçekli Yazmalara Sade Oya Modelini çok yakıştıran Ben,Bu Çiçekli Tülbent Modeline Çiçekli Oya Modelini de çok yakıştırdım.Çiçek Oyanın Tarifi var.

Böyle iri kocaman Çiçekli Yazma Modellerine genel de yine Rengarenk Olan Oyaları pek yakıştırmam. Sanki bir karmaşa oluyormuş gibi gelir.

cicekli-tubente-cicekli-oya-tarifleri
cicekli-tubente-cicekli-oya-tarifleri

Ama Bu Çiçek desenli Yazma da fikrimi değiştirdim.Demek ki bazı modeller kendini Her Yazmaya uygulandığın da çok yakıştırıyor.

Efsane Fıstık Oyasını da böyle bol desenli Yazmalar da olabilir diye düşünüyorum. Beyaz Çiçek Desenli Mutfak Havlusu Modeli de öyle. Leylak renkli  ve İncili Çok Güzel Mutfak Havlusu modelin de olduğu gibi.

Demek ki önce Modeli Uygun Yazma da görmek gerekiyor. Biraz zahmetli olacak ama Önerim Motifleri daha sık yapın.Ara çimen modelinin sayısını azaltın.

Havlu Ucu Oyası için de çok yakışır.Çiçekler için Serum Oya halkaları gerekmiyor.Zincir üzerine ilk sırada Çiçek göbeği yapılıyor.

Aralar da ki çimen sayısını 3-4 kutu azaltabiliriz.21-22 numara Tığ ile Son Olarak Çiçeklerin çevresini de yaptık mı? Sıralı Oya bitti,gitti.Yapmak isteyen Hanımlara kolay elsin.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “ÇİÇEKLİ TÜLBENTE ÇİÇEK OYASI YAKIŞIR”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir