gul-kurusu-yazmaya-incili-zarif-oya-yapilisi


GÜL KURUSU YAZMADA İNCİ OYASI ZARİFLİĞİ

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Gül Kurusu Yazmaya İncili Sıralı Oya Tarifine şimdi başlıyoruz. Tığ battı 2 zincir ile yapılır 2 sıralı İncili Kolay ama çok Şık Oya yapımı.

İncili Oya Örneklerini zaten çok sık paylaşıyorum.Boncuklu,İncili Oyalar Pullu Oyalar dan nedense daha çok tercih ediliyor.

Dün İplik oyası örneği olan Çiçekli Yazma Oyası için güzel bir Modelimiz daha var. Bugün de Havluya İplik Oyası yapılışı ile Harika tam Çeyizlik Kolay Havlu Oyasını da burada sunduk.

gul-kurusu-boncuklu-inci-oyasi
gul-kurusu-boncuklu-inci-oyasi

Tığ 21,5 İnciler ipe dizili normal minik inciler.Kum Boncuklar ya da Kesme Taş Boncuk Oya Boncuklarıyla da güzel olur.Boncukları ipe takıp başlayalım.

İlk sırada 3 zincir çekin 1 kere dolayıp 1 kutu bırakıp 2. kutuya batın.3 defada çıkın 3 zincir çekin yuvada kapatın. Aynı yere 3 sık iğne yapın.

İkinde yapmadık ama aynı işlemi tekrarlayarak bu sefer inci boncukta kullanacağız.3 zincir 3 inci alın inciler ile birlikte yuvaya kapatın.

gul-kurusu-inci-oyasi-yapimi
gul-kurusu-inci-oyasi-yapimi

İlk sıra başında aynısını incisiz devamında incili yapacağız.İlk sıra bunun tekrarından ibaret. Başladığımız ilk noktaya tepeye sabitleyelim.

2 zincir 1 kere dolayın 3 incinin 1. incinin yanına batın ve 3 defada 3 lü trabzan ile yukarı çıkın. 3 zincir çekip başına 1 tomurcuk yapın.Devamına Videolu tarifte bakınız.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “GÜL KURUSU YAZMADA İNCİ OYASI ZARİFLİĞİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir