Menü Kapat

orgu-tek-sira-halkali-bayan-yelek-modeli-yapimi

SERUM HALKALI SIRALI ÖRGÜ BAYAN YELEK MODELİ YAPIMISize çok değişik Bayan Yeleği Örneği göstermek istiyorum.Serum Halkalı Örgü Bayan Yeleği Tarifin de göreceğiniz Bu Model Sıralı örgü tek seferde yapılıyor.Yani Motifli  çiçekli Yelek Örneği değil.

İlk bakınca Serum halka üzerine Çiçek motifi yapılıp sonra dikilmiş gibi görünüyor.Hem Örgü Yelekler de Halka çok kullanılan bir şey değil.

Halkaların örgü içinde sert durduğunu düşünmüyorum.Örgü onu yumuşatıyor dur.Böyle Halkalı Oyalar,Örgüler ya da Dantelleri ılık su ile yıkamalıyız.Çok sıcak yıkanırsa örnek bozulabilir.

halkali-orgu-sirali-bayan-yelek-tarifi
halkali-orgu-sirali-bayan-yelek-tarifi

Zaten Örgüler ılık suda yıkandığı için değişen bir şey olmayacak. Şal ve ya Etol gibi Örgü Halkalı Modeller yapabilirsiniz.

Zarif modelleri yıkamaktan bahsedince aklıma size Çok ama çok Zarif Gül Kurusu İncili Yazma Modelini önereceğim. Fular kullananlar Fular kenar oyası,Tülbent kullananlar Tülbent Oyası olarak yapabilirler.

sirali-orgu-serum-halkali-yelek-yapilisi
sirali-orgu-serum-halkali-yelek-yapilisi

Şimdi bu modeli aslı gibi de örebiliriz. Ya da motifleri halkaların çevresini 2 sıra yonca olabilir.Daha Büyük Halkalı Motifler de güze olabilir.Model geliştirmeye açık bir Model.

Halkalı Örgü Yelek Malzemeleri: Şal İpi – 1 m genişliğin de Serum halkları- 7 numara Tığ. Örme Halkalı Yelek Yapılışı: Serum halkasına ipi sabitleyip  4 zincir 1 kere ip sarın yuvaya girin 4 tane 3 lü trabzan yapın.

7 zincir ile halkaya girin 3 tane 3 lü trabzan yapın.Aralar da 7 zincir ile 4 tane yoncayı 3 lü trabzanlar ile yapın.

1 Comment

  1. Geri bildirim: LİF MODELİ ORTASINDA GÜLLER İLE KİBAR BİR ÖRNEK | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir