SARI TAŞ BONCUKLA UYUMLU YEŞİL YAZMA OYASIsari-tas-boncuklu-yesil-tazma-oyasi-tarifi


Sarı Taş Boncuklu Yeşil Oya Modeli Tarifi-Sarı ve Yeşilin uyumunun yakalandığı Yazmalara koyu renkli iplikler ile çok yakışacak Tek sıra Boncuk Modeli.

Güne Oyalar ile başladım Oyalar ile devam edeyim.Arada Örgü ve Danteller ile El İşi Tariflerine devam edebiliriz.Bugün Altı Yaprak İplik Oyasını öğrenerek başlamıştık.

Kırmızı-Siyah-Bordo ve Lacivert gibi Koyu renk iplikler ile aynı renk Sarı Kesme Boncuk Oyaları şahane olur.İplik renkleri açık renkli olanlarda Koyu renk Boncuklar ile iyi bir uyum yakalayabilirler.

yesil-sari-tas-kesme-boncuklu-tulbent-oyasi
yesil-sari-tas-kesme-boncuklu-tulbent-oyasi

İp numarası Altın başak 4 numara Tığ 21 Boncuklar Kesme Taş Boncuklardan oluşuyor.İni Boncuk Oyası olarak ta yakışacaktır.

Örneğin çok benzeri Boncukları ve alt çimen oyası farklı şekilde yapılan modelini de Yayınlamıştım. Dün En Kolay Boncuk Oyaları olarak buraya tıklayıp görebilirsiniz.

Sıfırdan başlayan Oya Tarifi  Yeşil renkli ile ip sabitlemesi sık iğneden yapılarak başlanır.  1 zincir 1 örümcek ile 4 . kutuya giriniz 5  defada 5 li trabzan ile çıkın.

İpe dizilen boncuklardan birini alın boncuğu kapatın 3 zincir 1 kere dolayın oluşturduğunuz ipe yuva olarak girin 3 seferde çıkın.

3 trabzan sonrası 3 zincir ile yine yuvaya girin ilk yaprağı kapatın.Toplam 4 trabzan oluyor. 3 yaprak tamamlanınca

Sık iğne ile altta bulunan yuvada 6. sık iğne ile kapatın. Gördüğünüz gibi Basit Boncuk Oyası Örnekleri için şahane ve bir o kadar da kolay.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir