El İşleri BONCUKLU OYALARDAN EN KOLAYLARIN DAN BİR TANESİ

BONCUKLU OYALARDAN EN KOLAYLARIN DAN BİR TANESİ

1011
boncuklu-oyalardan-kolay-olan-ornekler
boncuklu-oyalardan-kolay-olan-ornekler

En Kolay Boncuklu Oyalar ve Tarifleri– Renkli Boncuklar ile Tek Sıralı Yeşil Renkli Tek Sırada biten Oya yapımı kolay olduğu için Kim Oya yapmak istiyor ve bilmiyor ise bu modeli deneyebilirler.

Takı Bileklik yapımında da çok kullanılan Renkli Plastik Oya Boncukları ipe diziliyor.Tabi Boncukları rastgele dizmiyor  renk sırası nasıl olsun istiyorsak o şekilde sıralamalıyız.

Ama eğer tek renk ya da 2 renk Oya boncuğu kullanacaksanız o zaman örnek: 1 kırmızı 1 mavi 1 kırmızı 1 mavi gibi ipe dizmek gerekir.

yesil-renkli-tek-sirali-boncuk-oyasi-aciklamali-tarifi
yesil-renkli-tek-sirali-boncuk-oyasi-aciklamali-tarifi

Saplı Çiçek Oyası Modeli de Yeni öğrenenler için Kum Boncuklu Oya Modeli ile Kolay örnekler arayanlara önerdiğim modellerden.

Zarif ve güzel duran bu oya için Renkli Taş Boncuklar kullanılıyor ama isteyen İnci Boncuklar gibi Boncukları da deneyebilir.

İlk başlarken ipi tığ battısına sabitleyin 8 zincir çekin bir boncuk alın kapatın 4 zincir çekin başına 2 kez ip alın boncuğun üzerinden yapılan yuvaya batın ilmekleri 2 şer 2 şer alarak 3 lü trabzanla çıkın.

boncuk-oyasi-yesil-tek-sira
boncuk-oyasi-yesil-tek-sira

Tekrar başına 2 alın aynı yuvaya girin 4 adet trabzan oluncaya kadar aynısını yapın 4 zincir çekin yuvanın içine başına almadan kapatın bu şekilde ilk yaprak yapılmış oluyor.

Yapraklar arasında 4 zincir olduktan sonra Boncuk alınıyor boncuktan oluşan yuvaya yapraklar yapılıyor ve tek sırada Oya bitiyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz