Menü Kapat

50-numara-iple-kum-bonuklu-namazlik-kenari-oyalar

NAMAZLIK ÖRTÜLERİNE ÇOK YAKIŞAN KUM BONCUKLU OYA YAPIMIKum Boncuklu Namazlık ve Mevlüt Örtüsü Oya Tarifi– Oldukça çok Kum Boncukla yapılan 50 numara ip ve Tığla Namazlık Oyası modelinin Tam anlatımını izleyip ben bile bu modeli çok rahat yapabilirim.

En Kolay Boncuk Oyaları için de bu modelin tam aksine yapılışı çok basit olan Ufak kızarın bile yapabileceği kadar kolay bir model ile başlamak için buradaki örneği de inceleyebilirsiniz.

kum-boncuklu-namazlik-ortu-modelinin-tarifi
kum-boncuklu-namazlik-ortu-modelinin-tarifi

Namaz Örtüsüne Boncuklu Oya Örnekleri isteyenler bu modeli kesinlikle yapmalı.Farkındayım biraz ağır ve zor bir Oya ama yapabilmek imkansız değil.Üstelik Tam olarak neler yapmak gerekir gösteriliyor.

Genelde Meşakkatli Oyalar da en güzel Gösterişli Namazlık Oyalarından çıkıyor.Hem Namaz Oyası hem de Mevlit Oyası Modeli olarak kullanabilirsiniz.

Daha küçük ve kibar olması için en ufak kum boncuklar ile 60 numara ip kullanılması öneriliyor. Namazlık Oyaları için 3 sıralı Oya modeli olan yine Beyaz Kum Boncuklardan yapılan  bir model daha burada.

Yeterli sayda boncuk elde ettikten sonra bunların hepsini ipe geçirmeyi unutmayınız. İlk sırasında yapılan 1 örümcek 1 zincir 1 kutu atla 2.kutuya bat şeklinde alt oyayı tüm modellerde kullanmanızı önerim.

Oyaların Motifleri adar ilk sırada yapılan Çimen oyalarının da güzel olması modeli farklı gösterir.

1 Comment

  1. Geri bildirim: MOTİFLERİ YAPILDIKTAN SONRA EKLENEN GÖSTERİŞLİ ÇEYİZ OYASI | Nazarca.com %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir