Menü Kapat

altiyaprak-tig-oyasi

RENKLİ ÇİÇEKLERİ İLE ALTI YAPRAK İPLİK OYASIAltı Yaprak Tülbent Oyası Tarifi-İplik Oyaları ve Yapılışları ile başlayan günümüze Çiçekli Altı Yaprak Yazma Modeli videosu ile devam edelim.Motifli ve Çiçekli Oya Çimen Oyası ile Kenar kıvırma işleminden sonra ekleniyor.

Bu aralar İğne Oyası Modelleri için de benden Yeni Modeller isteyen Arkadaşlarıma Yeni İğne Oyası Örneklerinden olan Kolay Yapılan Oyalar yayınlıyorum. 5 İğne Oyası da burada bulunuyor.

cicekli-altiyaprak-yazma-oyalari
cicekli-altiyaprak-yazma-oyalari

Oya Çiçek Motifleri ve çimen oyasının üzerine yapılan Pırpırlar için 3 renk Çimen modeli için de Yeşil renk kullanılıyor.Motif yapmaya beyaz iple başlayalım.

10 zincir ile bir yuva elde edin 6 zincir çekin başına 2 kez alın elde ettiğiniz yuva içine girin içine toplam 9 tane 3 lü trabzan yapın  yuva içine girin sık iğne ile kaptın.

tig-oyasi-alti-yaprak-tülbent-kenari
tig-oyasi-alti-yaprak-tülbent-kenari

İplik Oyası Modeli  devamın da 6 zincir başına 2 kez alın yine yuvaya girin 3 lü trabzan ile çıkın. 3 zincir ile ilk trabzanı yaptıktan sonra bunu 9 trabzana tamamlayın.Bu şekilde yuva için de 9 yaprak oluncaya kadar ilk sırayı bitirin.

1 Comment

  1. Geri bildirim: SARI TAŞ BONCUKLA UYUMLU YEŞİL YAZMA OYASI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir