Örgü Modelleri FİRKETE İLE OYA ZARAFETİNİ TAMAMLAYAN MOTİFLER

FİRKETE İLE OYA ZARAFETİNİ TAMAMLAYAN MOTİFLER

1863
kalp-motifli-firkete-oya-tarifli-modeli
kalp-motifli-firkete-oya-tarifli-modeli

Firkete Motifli Çeyizlik Yazma Oyaları ve Tarifleri için Aradığınız Canlı renkler ile yapılan Keyifli olduğu kadar Şık Firkete Oyası Motiflerin yapımı ve Tülbent kenarına Ara Oya ile eklenişini birlikte görelim.

Firkete Örüler olsun veya Oyalar için en güzel şey Firketesi olmayan hanımların bunu 2 ya da 2,5 numara Çorap şişleri ile halledebilmesi. Şişi ortadan ikiye kıvırıp bu Motifler için 8 ml olarak ayarlamanız yeterli.

firkete-motif-yapimi-yazmaya-ekleme
firkete-motif-yapimi-yazmaya-ekleme

Burada kullanılan renklere takmayın.Sizler ne renk isterseniz onları kullanın. Firkete Kap Motiflerini çok renkli ya da tek renk üzerine model kurmak sizin zevkinize kalmış.Hatta Motifleri daha ufak ya da daha Büyük yapmak ta 8 milim olan Firkete genişliğini artırmalı ya da azaltarak motifleri daha da minik yapabilirsiniz.

Örnek olarak çok beğendiğiniz Firkete Tülbent oyası Motiflerini 15-16 milim aralık ile yaparsanız motifler 2 kat daha Büyük olacağından Havlular içinde Firkete Modelli Havlu kenarlarını bu model ile de yapabilirsiniz.

Siyah Kum Boncuklu Oya modeli çalışmasında da 8 numara Şiş kullanılmış ve 8 numara şişi olmayanlara Kalem kullanmalarını önermiştim. Yani illede aynı malzemeleri kullanmanız gerekmiyor onların yerine Alternatifler düşünebiliriz.

Zaten 2-3 motif yaptıktan sonra eliniz alışır seri bir şekilde Tam Yazma çevresi için kaç motif gider? tahmin eder ölçer,biçer ona göre sayıda Motif yaptıktan sonra bunları Çimen oyası ile modele iliştirirsiniz.
Firkete vİle Motif yapımı-Firkete Motifini Yazmaya Ekleme

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz