Örgü Modelleri FISTIKLI OYANIN YAPIMI EKLEMESİ HEPSİ BİR ARADA YAPILIŞI

FISTIKLI OYANIN YAPIMI EKLEMESİ HEPSİ BİR ARADA YAPILIŞI

2279
fistikli-gelin-cicegi-oya-tarifi
fistikli-gelin-cicegi-oya-tarifi

Fıstıklı Gelin Çiçeği Oyası-Fıstıklı Motifli Ağır örnekli Oya Modelini nasıl yapılır? diye düşünmenize gerek yok.Çünkü baştan sona Motifin yapımı detayları ve yazmaya eklenişi hepsi Videoda tek,tek gösterilmiş.

Bazen İnternet’te Yeni Oya Motifleri görüyorum ancak bu Motifler Oya modelinin kenarına nasıl? hangi alt Oya modeli ile neresinden? ekleniyor? bilmediğim,gösterilmediği için maalesef beğensek bile yapmakta sıkıntı yaşıyoruz.

Bu modelin güze tarafı da 1 videoya bakıyoruz Motif yapım aşamalarını diğer 2. videoya baktığımızda da nasıl eklendiğini görüyoruz.Bu arada Fıstıklı Gelin Çiçeği Motifi de pek güzel MaşAllah.

oya-modeli-fistikli-gelin-cicegi
oya-modeli-fistikli-gelin-cicegi

Oya örnekleri yapılışları ile yayınlandığında yapmasak bile Yeni Modeller öğrenmek için çok iyi.Mesela Firketeli Oya Motiflerini çok bilen olmayabilir.Ama öğrenmek istiyorsanız buyrunuz burada bir tane Şahane Çeyiz iş Firkete Oyası görebilirsiniz.

Ben Sade Kibar Oyaları çok seviyorum ama böyle Görkemli görünen Oya Örneklerine de bayılıyorum.Ancak iş  yapmaya geldiğin de aynı bunun kadar güzel yapabilir miyim? onu deneme görmek gerek.

Ancak unutmayın deneme yanıma yolu ile öğrenebileceğimiz modellerin zaten Tarifleri net olarak gösteriliyor.Bize düşen Dikkatli şekil de izleyerek aynısını bir taraftan biz de yaparsak neden olmasın? Bu şekilde Oya Tarifleri izleye,izleye Oya yapmayı öğrenen bir çok Nazarca Takipçilerim var.

Fıstıklı Gelin Çiçeği Oya Motifi

Motifin Yazmaya Ekleniş videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz