Menü Kapat

siyah-kum-boncuklu-pembe-sis-oyasi-tarifi

SİAYAH KUM BONCUKLAR VE ŞİŞ İLE KOLAY OYA YAPALIM MI?Tüm Nazarca Takipçisi Arkadaşlara “Hayırlı Akşamlar”diyerek bu güzel Akşama çok güzel 8 numara Şiş ile Siyah Kum Boncuklu Pembe Oya Modelini birlikte yapmak isterseniz Buyrun davetlimsiniz.

“Kalın şişim yok” diye endişelenmeyin canlar zira Kurşun Kalem ile bile bu Oyayı harika bir şekilde siz de yapabilirsiniz.Zaten Sevgili Derya Şiş Oyaları olsun Tığ Oyası Örnekleri olsun her zaman çok güzel gösterdiği için Oya yapılış videosunu izleyen herkes modeli hemen yapabiliyor.

kara-kum-boncuk-oyalari
kara-kum-boncuk-oyalari

İncilerden Mavi Yazma Oyasını da Oya yapmaya hevesi olan ama öğrenmekte zorluk çeken Arkadaşlarıma öneririm.Çok kolay 1 sıra ile tamamlanıyor.Bu arada Boncuklar her iki model yapılırken önceden ipe diziliyor unutmayınız.

Annelerimiz den,Büyüklerimiz den hatırladığım kadarı ile Eski Tığ Oyaları gelende Yazma üstünde değil de bu şekilde Elde yapıldıktan sonra Tülbent kenarına dikiliyordu.Bu Oya Modelini de sizlere önerim ilk olarak Yemeni,Yazma kenarına dikin ondan sonra Boncuklu bölüme ite,ite ütüleyin.

Kum Boncuklu Oyalar yaptığınız zaman Boncukların taş veya Cam gibi sert Materyaller den olanlardan alın ki yıkayınca boyası akmasın boncuklar bozulmasınlar.
Siyah Kum Boncuklu Oyanın videosu

4 Comments

  1. Geri bildirim: BONCUK OYAM ÇUBUKTA YAZMA MODEL TARİFİ BAŞLIYOR | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: FİRKETE İLE OYA ZARAFETİNİ TAMAMLAYAN MOTİFLER | | Nazarca.com

  3. Esma

    Siyah kum boncuklu oya modeline bayıldım.Çeyizlik oyalara boncuklu modeller çok yakışıyor.Lütfen şiş oya modeli tarifi yayınlar mısınız? :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir