3 YAPRAKLI YONCA İPLİK OYASI YAPILIŞI

3-yaprakli-kirmizi-yonca-iplik-oyasi
3-yaprakli-kirmizi-yonca-iplik-oyasi

Yeşil ve Kırmızı renkli Tığ Oyası 3 Yapraklı Yonca modelli İplik Oyası Videolu tarifi için hemen buraya bakıp bu Kibar Modelin yapılış aşamalarını izleyebilirsiniz.

İlk aşamada içinde Serum halkası olan Kırmızı Yonca Motiflerini yaptıktan sonra Tığ battı üzerine Ara çimen modeli sonrası Motifleri örneğin içine dahil ediyoruz.

3-yaprakli-yonca-iplik-oyasi
3-yaprakli-yonca-iplik-oyasi

Motifleri yapmak için Serum halkasının içine kapatıp Tığ üzerine 2 kere ip dolayıp 3 lü çekilen 4 tane  trabzan yapıyor ve aralarda 2 zincir çekip sık iğne ile kapatıp diğer trabzanlara geçip toplam 3 yaprak yapılacak.

Kırmızı iple motif yapıldıktan sonra Tek sırada Ara modelle birlikte Tığ yardımı ile Motifleri yazma kenarına işleyip çevresini de Yeşil iple yapıp bitiriyoruz.

Bugün ilk yayınlanan Kenar Oyası yapılışını ve modeli merak edenlere Ağır modeli ile çok şık İncili Fiyonklu Tığ Oyasına da buradan bknz

İplik Oyası Üç Yapraklı Yonca Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*