yesil-kabarik-yeni-orgu-deseni


YENİ KABARIK MODELLİ ŞİŞ ÖRGÜSÜ ÖRNEK ÇIKARMA

El İşleri, Örgü Videoları

Örgü Tariflerini izleyip Örnek çıkarabilir Örgü Arşivinize Yeni Kabarık Modelli Örgü Motifi ile bir model daha katabilirsiniz. Kız ve Erkek Örgülerin de  çok kullanışlı bir modeldir.

Öncesinde size gösterdiğim Havlulara Yazmalara İplik Oyası Model Tarifini buradan görebilirsiniz. Her modele kullanılacak bir örnek önerisi daha vermem gerekirse o zaman burada ki Ajurlu Örnek Tarifi de sizler için.

Her Türlü Bebek Örgülerine tavsiye edilen Yeşil 3D Boyutlu Şiş Modeli örgü 12 ve katlarından oluşuyor. 12 İlmekte bir desen kendini tamamlıyor.

orgu-kabarik-desenli-yesil-motif-tarifi
orgu-kabarik-desenli-yesil-motif-tarifi

Örneğin Tarifini 48 ilmek üzerinden gösteriliyor. İlk sıra Düz olarak 1 sıra örülüyor.Örgüyü çevirin ve tekrar 1 sıra düz örün.

Model dalgalı Haraşo ve Düz örgüden desen yapılıyor.3. sıra Örgü ters örülüyor. 3 sırada kenarda boşluk kalması için düz yapılıyor.

6 ilmekte desen oluşturmak için düz devam ediliyor. Burada dikkat edin geriye doğru 6 ilmek tekrar düz yapılıyor.Burayı iyi izleyin.

Örnek için yapılan 6 düz ilmek git geller ile 3 defa örülüyor.Bu şekilde örmekte zorlananlar örgüyü çevirip örebilirler.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir