Menü Kapat

minik-serum-halkali-cicekli-iplik-yazma-oyasi

İPLİK OYASINDA SERUM HALKALI MİNİK ÇİÇEKLERŞimdi Minik serum halkalarına yapılan minik çiçek motifleri ve iri yapraklı Tek Sıralı İplik Oyası Tarifine geçelim.Çeyizlik Yazma Örnekleri için  bu modeli yakıştırdım.

İlk önceden Serum halkasına sık iğne ile pimpirikler yapılıp 2. sıra oyada Yapraklı Çimen oyasına katılıyor.Çiçekleri daha büyük yapmak için 2 sıra sık iğneden sonra Pimpirik yapabilirsiniz.

Ancak Çiçekler daha büyük yapıldığında Havlu Kenarı İplik Oyası olarak ta yakışacaktır.Bu mavi yazıda ayrı bir Havlu modeli görebilirsiniz.

iplik-oyasi-tarifi-halkali-cicekli-tulbent
iplik-oyasi-tarifi-halkali-cicekli-tulbent

Hazır tanıtım linkleri vereye başlamışken burada ki Patik İncili Şal Modeli yapılışı çok beğenildiği için çok mutlu oldum.Her Bayının en az bir Şal modeli olmalı diye düşünüyorum.

Oya 2 sıra gibi görünüyor ama öyle değil.Çimen oyası yapılırken Çiçek motifleri de eklendiğinden tek sıra ile Basit bir Oya yapabiliyoruz.

Zahmetsiz Kibar Oya yapımın da kullanılan İpler ve Tığ şunlar: 22,5 numara Tığ- Tığlama 2 zincir ile yapılacak-Leylak rengi 78 no Altınbaşak-Yeşil Altınbaşak 4 no

1 Comment

  1. Geri bildirim: AĞIR AMA PEK GÜZEL KUM BONCUK KENAR OYASI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir