El İşleri PATİK İNCİLERİ İLE YAPILAN KİBAR ŞAL YAPIMI

PATİK İNCİLERİ İLE YAPILAN KİBAR ŞAL YAPIMI

11692
patik-incili-sal-modeli-tarifi
patik-incili-sal-modeli-tarifi

İncili Şal Modelleri ve Tarifi-İncili Üçgen Şal modeli diye geçiştirmek istemediğim Her Hanımda bir tane böyle Zarif Şal Olmalı. Sonuna kadar Yapım aşamalarını sayfamız da görebilirsiniz.Patik İncili Üçgen Şal.

Zarif Şal Modeli için de Boncuk kullanılmayan Pembe Üçgen sıralı Şal modeli de Genç kızlara çok yakışacaktır.

İnternet’e girdiğiniz de İncili Şallar yazdığınız da eminim karşınıza bir çok İnci ile süslenmiş Şal Örnekleri çıkacaktır.Hatta benim sayfam da bir çok Boncuklu Şal Tarifleri de var.

Ama bu Minik İncili Köşeden başlanan Fıstıklı Şal çok ama çok kibar.Gelin Şalı,Kayınvalide Şalı ya da Abiye Şal ne isterseniz o şekilde kullanabilirsiniz.

patik-incili-ucgen-sal-ornegi
patik-incili-ucgen-sal-ornegi

Şala arkadan baktığımız da İnciler görünmüyor ama model temiz olarak görülüyor.Aslında bu modeli Uzun İncili Etol olarak Abiye giysiler de çok yakışacağı kanaatindeyim.

Çiçekli El Bezi modeli de Hem Lif örneği hem Mutfak Örgü El bezi ve Tencere Çaydanlık Örgü Örtü olarak kullanabileceğiniz bir model.

İncili Fıstıklı Şal malzemeleri: Küçük boy Patik incileri (Örgüye başlamadan ipe geçirilir) -Şal ipi-7 Numara Tığ.

Patik İncili Şal Modeli yapılışı: 8 zincir çekin 1. zincirin içine batarak küçük bir yuva yapın. 3 zincir ile yuvaya 3 tane trabzan yapın.

Araya 2 zincir ile 3 trabzanı tekrarlayın. Yuvada 2 tane 3+3 Trabzanlar yapılır 3 zincir ile dönülür. Tığın başına dolanır ilk trabzanların ortasına batılır.

Üçgen Şal modellerinin başladığı gibi başlar.İnciler örgü için de yerleşir sonradan dikilmez. Şal için 3 yumak kadar ip yeterli olacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz