kibar-kolay-badem-orgu-motifi


BADEM ÖRNEĞİNİN KOLAY VE KİBAR OLANI

El İşleri, Örgü Videoları, Yelek Örnekleri

Örgü Kolay Badem Örgü Modeli olan daha kibar ve Basit bir Modele başlıyoruz. 3 ve katlarından oluşan modele her iki kenar için 2+2 ilmek dahil ediliyor.

Örnek gördüğünüz gibi her çeşit örgülere giden bir Model.Erkeklere de bu örnek ile Kahverengi-Gri veya Bej renkleri kullanıp Fermuarlı Örgü Erek Hırkaları yakışır diye düşünüyorum.

En çok örneğin Lastik gibi görünmesi hoşuma gitti.Model hiç bölünmeden ilerliyor ve bu şekli ile çok zarif görünüyor.Örnek 3 ilmekle yapılıyor 4 tane de kenar ilmeği ekleniyor.

orgu-basit-zarif-badem-orgu-yapimi
orgu-basit-zarif-badem-orgu-yapimi

Patik İncilerinden Şal Modeli yapılır mı? sorusunun cevabı için burada ki İncili Kadın Şalı yapılışına bakarsanız çok güzel bir Model ortaya çıktığını da görebilirsiniz.

Şiş Örgülerinde ağırlık verdiğim bu dönem de artık Örgü Sezonu başlıyor.Yeni Örnek arayışında olanlara İğde Örneği Motifini işaret ediyorum.

Kibar Badem Motifi ile neler örülür? Az öncede yazdığım gibi Ben öncelikle kadın ve çocuk sonra da Erkeklere bu modelle bir şeyler örebiliriz diye düşünüyorum.

Örneğin Pembe olduğunu görünce yakıştırmayanlar çıkabilir ama dediğim gibi Erkek giysisi örmeye uygun renkler ile modeli görmeden karar vermeyin derim.

Şapka,Bere,Atkı gibi Kış Örgüleri ve Üst giyimde Hırka,Yelek ve Süveterler için bu model düşüne bilinir.Model arka yüzden başlanıyor.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “BADEM ÖRNEĞİNİN KOLAY VE KİBAR OLANI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir