Menü Kapat

zarif-sal-modelleri-arayanlara-tarifi

ZARİF ŞAL MODELİ ARAYANLARA ÖNERİLEN MODELSizde Sonbahar ve Kış Aylarında ,hatta İlk Baharda bile kullanabileceğiniz  Zarif Şal Modeli arıyorsanız bu güzel Çiçekli Pembe Şal Modelinin Tarifi burada.

Uçları Püsküllü süslü El Örgü Tarz Bir Şal Modeli için de buraya bakmalısınız. Bu Model de aynı Tek seferde Uçtan başlanıp sonuna kadar ip koparmadan örülüyor.

pembe-uctan-baslanan-gelin-sali
pembe-uctan-baslanan-gelin-sali

Şu Küçük Pembe Çiçeklerin tam ortalarına Kesme taş Boncuklar ya da İnciler ile dikebilirsiniz. Baktığım da Çiçekli Motifli Şal gibi görünüyor.Ama öyle değil.

Çiçekler ara modeller ile sıra halinde örülerek yapılıyor.Yani bütün bir Örnek olarak. Rengini çok sevdim. Ancak ip olarak Pembe Tiftik İp ile örülürse Şahane olur.

cicekli-pembe-tig-orgu-sal-yapimi
cicekli-pembe-tig-orgu-sal-yapimi

Zaten ören hanım efendi de Pembe Gelin Şalı olarak önermiş. Dün gece sitemi ziyaret edenler görmüşler.Ama görmeyenlere Çiçek Nakışlı Battaniye modelinin yapımı da burada.

Maalesef  Ben kullanılan İp ve Tığ numarasını bilmiyorum.Ama önerim orta kalınlıkta her tür iple 2 ya da 2,5 numara Tığ uygun olur.Zaten İplerin üzerinde kaç numara Tığ kullanılır? yazıyor.

2 Comments

  1. Geri bildirim: PATİK İNCİLERİ İLE YAPILAN KİBAR ŞAL YAPIMI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir