Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BEBEK BATTANİYESİNE ÇİÇEK NAKIŞI YAPILIŞI

BEBEK BATTANİYESİNE ÇİÇEK NAKIŞI YAPILIŞI

1228
bebek-battaniyesine-cicek-nakisi-isleme-teknigi
bebek-battaniyesine-cicek-nakisi-isleme-teknigi

Bu Çiçek Nakışını Bebek Battaniye üstüne Nakış  işleyerek yapabileceğiniz gibi Örgü Süsleme Nakış olarak ta yapabilirsiniz.İğne İle Örgü Nakışı nasıl yapılır? Videolu Tarifi.

Tunus,Tığ ya da Şişle Motifler yapıp üzerine Çiçekli Nakış çok yakışır.Özelikle Tığa ve Afgan Örgü Battaniyeler de öyle nakışlar çok yapılıyor.

İğne İle İncili Nakışlar nasıl yapılır?  bu çalışma ile ilgili 3 tane Kenar Nakışı Tarifleri sunmuştuk. Burada göreceğiniz Bohça,Namazlık,Pike ya da Masa örtüsü gibi çalışmalara uygun.

cicek-nakisli-battaniye-tarifi-yapimi
cicek-nakisli-battaniye-tarifi-yapimi

Eğer amacınız Nakışlı Battaniye yapımı ise bu Boylarda Tunus Rakamlı Battaniye yapılışın da Popcorn örnekli Kare Motif yapımı gösteriliyor.

Özellikle Bebek ve Çocuk Örgülerin de Nakışlı örgüler çok yakışıyor.Örgü Süveter ve Bebek Yelek,Hırkalarına Etek ucuna,kol ağzına ya da yakalara nakışlar hoş olur.

Çiçek Nakışı işleme için Lif ipi öneriliyor. İğne Nakışı İşlemeli Yelek modeli çalışmasında yine Basit İğne çalışması görebilirsiniz.

Burgulu Nakışlı Bebek Yelek çalışması da Şiş ile yapılan Yelek ön üst ve etek kenarın da benzer bir Nakış yapılışı da var.

İşlemeli Bebek Takımına da bakmalısınız.Buraya baktığınız da Tam 4 parçadan oluşan Bebek Örgü giysiler var.Patik-Hırka-Bere ve Atı Takım.

Sizin anlayacağınız Arkadaşlar Bebek Berelerine Nakış yapabiliriz.Nakışlı Bebek Patikleri,Atkılar her şey yapılır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz