tig-isi-tunus-rakamli-battaniyeler

TUNUS İŞİ RAKAMLI BEBEK BATTANİYESİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU


Tunus İşi Pıtırcıklı Bebek Battaniyeleri-Tunus Tekniği ile yapılan Tunus Sayılı Örgü Bebek Battaniyesi yapımının Türkçe videolu Tunus Motif Rakamları 1-2-3-4-5-6-7-8-9 ve 0 rakamları örgü Tığ ve Pıtırcık Örneği ile nasıl yapılacak öğrenebilirsiniz.

Afgan Bebek Battaniyeleri ve Tunus İşi Bebek Battaniyeler Pıtırcık örgüsü ile Kalp,Baklava şekli,Kurdele Fiyonk gibşi çeşitli desenler yapılıyor.

Burada Baklava Desenli Boncuklu Tunus Battaniye modeli nasıl örülür görebilirsiniz. Sıralı Baklava desenli Tığ Bebek Battaniyesi modeli.

Tunus Örgüsü Bebek Örgülerinde burada göreceğiniz Tunus Örgü Yelek modeli gibi Bebek Örgü Tunus Modelleri de yapılıyor.Türkçe videolu Tunus Örgüsü Çocuk Yelek modeli.

Rakamlı Örgü Battaniyeler de her motif nasıl örülür gördüğümüz bu Tunus Battaniyesi örneğinde Nako Bebek ipi ve bir kaç çeşit ip ile denemeler yapılmış.

Kare Motiflerin Etrafı da çepeçevre Pıtırcık Tunus örneği ile yapılıyor. Tunus Battaniye motifi olarak 1 den 9 a kadar toplam 9 motif ile örgü battaniye için ipiniz çok ince olursa Battaniye küçük olur. çok Kalın iple de kaba olur.

Şöyle daha zarif çok ince ipler ile mevsimlik Örtüler,Diz üstü battaniyelerde kullanılan Yapraklı Saklı Bahçe Örneği düşünebilirsiniz. Şiş işi Örgü modeli daha zari bir örnek.

Bazı Arkadaşlar bana örnekleri yaptıklarını ancak Örgücü Bayanların ördüğü kadar güzel görünmediğini gevşek ya da sıkı olduğunu yazıyorlar. Unutmayın ki kullandığınız ip ve Tığ yapacağınız örneğe uygun ve yakışır olmalı.

Not: Önceki Videolar silindiği için yeni olarak sadece 1-2 ve 3 rakamların videolarını bulabildim en kısa sürede diğer rakamlar da eklenecek bilginize

orgu-tunus-isi-rakamli-battaniye

orgu-tunus-isi-rakamli-battaniye

tunus-isi-rakamli-bebek-battaniyeleri

tunus-isi-rakamli-bebek-battaniyeleri

Tunus Pıtırcıklı Rakamlı Battaniyeler-

1.Tunus işi 1 rakamı ör

2.Tunus işi 2 rakamı ör

3.Tunus işi 3rakamı ör

11 thoughts on “TUNUS İŞİ RAKAMLI BEBEK BATTANİYESİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

  1. Merhaba sanırım resimdeki ile videodakiler farklı resimdekiler sık iğne tekniğiyle yapılmış daha muntazam duruyor

  2. Dilek hanım ben rakamlı battaniyeyi ördüm fakat birleştirme işlemini göremedim nasıl birleştireceğim? İğneyle yapayım dedim fakat farklı renklerde ördüğüm için dikiş izi görüldü hoş görüntü olmadı açıkcası. Birleştirme işleminde yardımcı olursanız sevinirim.

  3. Dilek hanım merhaba tunus işi rakamlı bebek battaniyesinın hangi iple ve kac numara tığ ıle işlendiğinı soyler mısın acaba? Cevabınızı en kısa surede bekliyor olacagım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir