Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÜÇGEN MOZAİK PASPAS KIRLENT BATTANİYE:TIĞ İŞİ

ÜÇGEN MOZAİK PASPAS KIRLENT BATTANİYE:TIĞ İŞİ

1654
mozaik-ortadan-baslama-tig-orgu
mozaik-ortadan-baslama-tig-orgu

Tığ işi üçgen mozaik desenli bebek battaniye, kilim, paspas örgü ve Tığ modeli kırlent modelleri yapımında Yeni örgü modeli tarifi Örgü mozaik modeli.

Göbekten başlanan mozaik Tığ işi örneği istediğiniz büyüklükte kare örgü elde edene kadar devam edebileceğiniz bir model.

Crochet -Mosaic- Blanket -Making
Crochet -Mosaic- Blanket -Making

Göbekten başlanan Tığ işi örgü bebek battaniyeleri, Tığla kırlent modelleri, Örgüden paspas modelleri, büyük kilimler hazırlayabileceğiniz model 4-5 ya da daha fazla renk ile yapabileceğiniz bir örnek.

İsterseniz büyük kare kare desenler elde edip, kare motiflerin birleştirerek daha farklı mozaik desenli örgü modeli de elde edebilirsiniz.

Crochet -Knit- Mosaic- Rug
Crochet -Knit- Mosaic- Rug

İsterseniz tek parça halinde hiç ip koparmadan istediğiniz büyüklükte bir kare paspas ya da battaniye gibi bir şey de örebilirsiniz.

Kalın penye ipleri, paspas yapımında kullanılan kalın ribbon benzeri ipler ile büyük kilim modelleri hazırlayabilir, büyük boyutta paspaslar çalışabilirsiniz.

crochet-blanket-bug-mosaic
crochet-blanket-bug-mosaic

Bebek battaniyeleri içinde yumuşak ve bebe ipleri ile çok güzel Kışlık bebek battaniye modelleri örebileceğiniz rengarenk güzel bir örnek.

Örgü kırlent modelleri içinde yine aynı deseni istediğiniz büyüklükte istediğiniz renk sayısı arasında kare tığ işi örgü kırlent modelleri içinde değerlendirebilirsiniz.

mozaik-paspas-battaniye-kirlent
mozaik-paspas-battaniye-kirlent

Eğer büyük boy yatak üstü battaniye modeli yapmak istiyorsanız büyük kare motifler yaparak yine bunları tığ ile birbirine ekleyerek büyük yatak örtüleri tığ işi örgüler hazırlayabilirsiniz.

Batik Alize Koton Gold örgü ipi ile model çalışılmış, örnekte 4-5 renkli batik koton örgü ipi ve beyaz örgü ipi iki renk olarak kullanılmış.

Video kaynak: ÖRGÜ MÜ DEDİNİZ

Ortadan Başlanan Mozaik Tığ Model Yapımı-Crochet Knit Mosaic Rug-Crochet Mosaic Blanket Making

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz