Sağlık EVDE BOĞAZ AĞRISI İÇİN NE YAPABİLİRİZ

EVDE BOĞAZ AĞRISI İÇİN NE YAPABİLİRİZ

5074
bogaz-agrisi-icin-evde-neler-yapilir-ne-iyi-gelir

Boğazım Ağrıyor,Evde Boğaz Ağrısı için ne yapılır? Boğaz Ağrısını Nasıl ve ne yaparak geçirebilirim? Boğaz Ağrısı İçin Bitkisel Karışım Nelerden Yapılır? Bal Boğaz Ağrısına İyi Gelir mi?

İşte tüm bu soruların cevabı Resimli olarak sizlere sunduğum Ev de Boğaz Ağrısı için Limon,Bal ve Zencefil ile yapılan Karışımda.

Yutkunduğunuzda Boğazınız mı ağrıyor? Boğaz Ağrısı Çocuklarda çok sıklıkla görülüyor.

Kış ayları geldi ve Çocuklar ve Yetişkinlerde Boğaz Ağrıları arttı. Boğaz Ağrısı geçirdiği söylenen bir çok kocakarı ilacı,Bitkisel İlaçlar söylenir fakat en iyi çare Boğaz Ağrısının devası,dermanı burada.

Boğaz Ağrısı Nasıl Evde Tedavi Edilir?

Boğaz Ağrısının Tedavisi için öncelik ile mutlaka Doktara gitmeli fakat evde bizlerinde yapabileceği Boğaz Ağrısına iyi gelen çaylar,Bitki Çayları,Şuruplar gibi tedavi yolları var.

Boğaz Ağrısının Belirtileri Neler?

Boğaz Ağrısının Belirtileri yutkunmada zorluk ve Boğazda yanma ile kendini gösterir.

Boğaz Kuruluğu,Boğaz gıcıklığı,bazı durumlarda Ateş,Boğazda şişme,Öksürük,Nefes almakta zorluk çekme,Boğaz kaşınması,Boğaz Acıması,Ses Kısılması,kulak ağrısı,baş ağrısı.

Boğaz İltihabına ne iyi geliyor?

Sizlere tarifini verdiğimiz Bal,Limon ve Zencefil tozu ile yaptığınız karışımı sıcak suyun içine 1 çay kaşığı kadar atıp sabahları aç karınla tüketmeniz faya sağlayacaktır.

Aynı zamanda Bitkisel Çaylar,Kış Çayı Boğaz Ağrısını hafifletebilir. Bunlar derdinize deva olmazsa Boğaz ağrısı başladıktan sonra 7 gün geçmezse mutlaka Doktora görünerek Doktor desteği ve Antibiyotik tedavisi uygulanmalı.

bogaz-agrisi-icin-evde-neler-yapilir-ne-iyi-gelir
bogaz-agrisi-icin-evde-neler-yapilir-ne-iyi-gelir

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bal Limon ve Zencefil Nasıl Yapılır?

Küçük bir cam kavanoza 1 adet Limonu ince dilimler halinde kabukları ile birlikte çekirdekleri çıkarıp koyun. İçine biraz ılık su ve yarım çay bardağı kadar Bal ilave ettikten sonra ince rendelenmiş ya da toz olarak Zencefil tozu ilave edin. Karışımın kapağını kapatıp iyice karıştırın. Buzdolabına koymayın fakat serin bir yerde kapağı kapalı olarak 2 ay kadar muhafaza edebilirsiniz.
1 su bardağı sıcak suyun içine 1 çay kaşığı kadar bu karışımdan ilave edin ve iyice karıştırıp yudum,yudum için. Eğer içemiyorsanız Bazıları içmek yerine gargara yapmak ile yetinebilir.

Boğazı Ağrıyan Bebek ve Çocuklar İçin Evde Ne Yapılır?

Ballı sıcak çay içirebilirsiniz. Sıvı alımını bu zamanlarda artırmanız çok önemli. Yarım bardak ılık suya 1 çay kaşığı tuz katın karıştırın ve günde 3-4 kez bu tuzlu su ile gargara yaptırın.

Tüm bunlara rağmen bebeğinizin ve çocuğunuzun boğazının acıması,yanması,ateşi geçmezse bir mutlaka Doktora götürün.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz