Sağlık SOĞUK ALGINLIĞI VE ÖKSÜRÜK İÇİN EVDE YAPILAN MUCİZE

SOĞUK ALGINLIĞI VE ÖKSÜRÜK İÇİN EVDE YAPILAN MUCİZE

627
Öksürük Giderici
oksuruk-icin-evde-yapilan-seker

Öksürük Gideren Tatlı Şekerler-How to make cough sweets-Özellikle Eylül ayında Soğuk algınlığına çok yakalanır kuru Öksürük ile Boğaz ağrısı başlar.Evde Öksürük gideren Bitkisel Çay ve içecekler yapılır.Burada yapacağınız şey Vitaminli malzemeler ile suya atıldığında hemen eriyen tablet şeklindeki Şekerler çok işe yarıyor.

Boğaz Ağrısı ve Öksürük için deva olacak bu şekerleri her zaman küçük bir kap içinde yanınızda taşıyabilir şeker gibi emerek tüketebilir ya da Sıcak suyun içine atarak Öksürüğe iyi gelen Bitki Çayı şeklinde de tüketebilirsiniz.

Kış ve Sonbahar aylarında daha sık Boğaz Enfeksiyonu ve Soğuk algınlığına yakalanırız.Evde bunlar için yapabileceğiniz Bitkisel İlaçlar işe yaramadığında mutlaka Doktora görünmek gerekir ancak öncelik ile çok bilinen Bitkisel Tedavileri öncesinde denemeniz de fayda var.

İlaç içmeyi sevmeyen çocuklar için içinde Boğazının ağrısını ve bitmeyen Öksürüğe çare olacak şeker ilaçlar sayesinde ilaç içemeden Şeker gibi emerek ya da Sıcak suyun içinde eriterek her gün sabah bir tane içirebilirsiniz.

Günde 2-3 bardaktan fazla tüketmeyiniz her fincan için 2 tane şeker yeterli gelecektir. Çocuklar için kullanacaksanız o zaman günde en fazla 2 bardak ya da 2 şekerden fazlasını içirmeyin. Boğaz Ağrısını geçiren Şeker ve sıcak suyla eritilen Çay için kullanılan malzemelere Alerjiniz olup olmadığını öncesinde çok az içerek kontrol ediniz.

Öksürük Giderici
oksuruk-icin-evde-yapilan-seker

Malzemeler:
– Bir bardak Toz şeker;
– Su yarım fincan;
-Taze sıkılmış limon suyu bir çorba kaşığı;
– Bir çorba kaşığı bal,
– Toz zencefil yarım çay kaşığı;
– Toz karanfil yarım çay kaşığı;
– Pişirme tepsi ve pişirme kağıdı;
– Toz krema (ya da Pudra şekeri)

  • Orta ateşin üzerine bir tencere koyun.Tencere içine bir bardak Şeker ve 1 Bardak su ilave edin. Sırası ile Limon suyu,Bal,Toz zencefil ve Varsa toz karanfil yoksa ezilmiş toz karanfil ilave edin.
  • Tüm malzemeleri karıştırarak orta ateşte yaklaşık 15 dakika kadar sürekli karıştırarak kaynatın. Malzeme şurup kıvamına gelip koyulaştıktan sonra ılıması için kenara alın. Dikkat edin çok soğumasın sertleşir.
  • Fırın tepsisi ya da bir tepsi içine yağlı kağıt serip kaşık ucu ile küçük şeker boyutunda olacak şekilde şurubu akıtın ve soğumaya bırakın
  • Şekerler çok sertleşmeden önce Toz krema ya da pudra şekeri dökerek tüm şekerleri buna bulayın.Soğumuş olan şekerleri bir kap içinde muhafaza edebilir ve yanınız da taşıyabilirsiniz.
Boğaz ağrısı ve Öksürük İçin
oksuruk-giderici

Almanca

Wie zu Hustenbonbons machen. Große natürliche Kälte und Grippe Abhilfe.
Helfen Sie Ihren Hals zu beruhigen und Sie heilen, wenn du krank bist immer. Eine natürliche Medizin.

Rezept:
1 Tasse Zucker
1/2 Tasse Wasser
1 Esslöffel Zitronensaft
1 Esslöffel Honig
1/2 Teelöffel gemahlener Ingwer
1/4 Teelöffel gemahlene Nelken

İngilizce

How to make cough sweets. Great natural cold and flu remedy.
Help soothe your throat and cure you if you’re becoming ill. A natural medicine.

Recipe:
1 Cup of sugar
1/2 Cup of water
1 Tablespoon of lemon juice
1 Tablespoon of honey
1/2 Teaspoon of ground ginger
1/4 Teaspoon of ground cloves


Hvordan laver hoste slik-Hoe te hoesten snoep maken-

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz