Sağlık BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN EV YAPIMI ÖZEL TARİF

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN EV YAPIMI ÖZEL TARİF

528
kis-aylarinda-bagisiklik-sistemini-guclendiren-vitaminli-tarif
kis-aylarinda-bagisiklik-sistemini-guclendiren-vitaminli-tarif

Bağışıklık sistemini güçlendiren Doğal Reçete ile Çocuklarınız ve sizler Kış aylarını hastalıklardan uzak ve daha zinde

kis-aylarinda-bagisiklik-sistemini-guclendiren-vitaminli-tarif
kis-aylarinda-bagisiklik-sistemini-guclendiren-vitaminli-tarif

geçirmek için Bağışıklık sistemini daha güçlü kılan Tarifi evde yapabilirsiniz.Kuru meyvelerden yapılan Bağışıklık sistemini çalıştıran besinler,vitaminlerden oluşan Reçete

Bağışıklık sisteminin güçlü olması sizi bir çok hastalıktan korur ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi mikroplar ile vücudunuzun baş edebilmesini sağlar.

A-C-ve E Vitaminleri bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli vitaminlerdi. Bu Vitaminleri içinde bolca barındıran Ceviz,Kuru üzüm,Kuru kayısı,Limon ve Bal ile yapılan Doğal günde aç karınla bir tatlı kaşığı yemeniz yeterli.

Bağışıklık sistemini güçlendiren Meyveler hangileri?

Kış aylarında Turunçgiller-Portakal,Mandalina ve Taze sıkılmış Limon suyu özelikle tüketmelisiniz. Mümkünse limonu sıktığınız anda tüketmelisiniz aksi taktirde vitamini gider.

kis-aylarinda-bagisiklik-sistemini-guclendiren-vitaminli-tarif-3Kırmızı meyvegillerden Kızılcık ve Böğürtlen türü Kurutulmuş meyvelerden tüketebilirsiniz.

Kivi C vitamini çok yüksek olan Kivi özellikle bıçakla kesildiğinde vitamin seviyesinin düştüğünü biliyor musunuz?

C vİtamini olarak yüksek vitamin değerine sahip olan Elma Bağışıklık sistemi için yenilmesi gereken taze meyvelerdendir. İster komposto ister olduğu gibi yiyebilirsiniz.

Ancak asıl vitaminin kabuğunun altında olduğunu unutmadan kabuklu veya kabukları çok ince soyulmuş olarak yemek gerekiyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiren Sebzeler hangileridir?

Kırmızı ve Beyaz Lahana,Brüksel lahanası,Brokoli ,Kereviz ,Domates,Pazı,Ispanak,Soğan,Sarımsak ve Turp Bağışıklık sistemine en iyi gelen sebzelerin başında gelir.

Sarımsak yemekte zorluk çekenler bir diş küçük sarımsağı bir bardak su ile bütün olarak yutabilirler.Sarımsağı kesip ezmediğiniz sürece midede rahatsızlık vermez ve koku yapmaz.

Gelelim Lezzetli Vitamin deposu Bağışıklık sistemini canlı tutan Tarifimize. Bu tarif özellikle Kış aylarında Mikroplarkis-aylarinda-bagisiklik-sistemini-guclendiren-vitaminli-tarif-2 ve soğuk havanın etkisinden çabuk hasta olan her yaş grubu için geçerlidir.

Malzemeler;

200 gr Ceviz-200gr kuru Üzüm-200 gr kuru Kayısı-200 gr Bal ve 2 Limon

Yapılışı: Tüm malzemeleri çekirdeklerinden arındırıp limonu da kabuğuyla beraber Blender içine alıp iri püre haline getirip en son tüm malzemeyi Bal ile karıştırın.

Günde maksimum 2 tatlı kaşığı ya da en az bir tatlı kaşığı aç karınla tüketmelisiniz.Afiyet olsun.

Ayrıca Boğaz ağrısına iyi gelen evde Boğaz ağrısını geçirmek için yapabileceğiniz tarife buradan bakabilirsiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendiren Bitkiler ve Evde Bitkilerden yapılan Kış Çayları tariflerine buradan bakabilirsiniz.

Kış aylarında hepimizin sık,sık yaşadığı Kuru öksürük ve Boğaz kaşıntısı için evde yapılan Bitki Çayı Tarifini denemenizi tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz