Skip to main content


EL ÖRGÜSÜ ŞİŞ VE TIĞLA 72 TANE BAYAN HIRKALARI

 El Örgüsü Tığ ve Şişle Örülen Örgü Modelli Bayan Hırkalar ve Örgü Kadın Ceket Modelleri.En beğendiğim El emeği Bayan Hırka Modelleri 72 Tane Örgü Fikri.

Evet sevgili hanımlar sizlere Bugün Örgü Ceketler,Yelekler ve Uzun Palto şeklinde Bayan Hırka Modelleri sunmak istedim. Malum Kış yaklaşıyor şimdiden örmeye başlarsak ancak Örgüleri kış aylarına yetiştirebiliriz.

Galeri de gördüğünüz Bayan Hırkaları,Yelek Örnekleri ve Modellerin yapıldığı Örnekleri öğrenmek için Örgüler bölümüne bakabilirsiniz.

Ayrıca burada Şiş Örgü Salaş Bayan Hırkası nasıl örülür? Şişle yapılan Cepli modeli ile Hırka yapılış videosunu da sizler için sayfada paylaştım.

Bu güzel Modelleri örebilen yetenekli Bayanlara çok büyük saygı duyuyorum. Herkes Örgü Örebilir ancak herkes bu kadar Güzel ve temiz örüp Böyle Zor ve Ağır Modelli Hırkalara yapamaz.

pembe-uzun-el-ormeli-hirka
pembe-uzun-el-ormeli-hirka

Bazı Hırkalar özellikle Uzun Örgü Hırka Modelleri Haraşo ve Saç Örgüsü Modelleri ile yapılırken,şiş işi Hırkalar için 2-3 Örgü Motifi bir arada uyum için de kullanılmış. Bayan Hırkaların kenarlarına yapılan Örgü Bordür Örgüleri için anlatımlı ve sadece Model olarak bir çok modeli sayfa da görebilirsiniz.

Hırka ya da Yelek Örneği olarak Tunus Bayan Yeleği Modeli olan burada Örnek anlatımı olan Tunus Örgü Fıstıklı Kadın Yeleği modeline bakabilirsiniz.

2018 Örgü Bayan Yelekler için burada geçenlerde size sunduğum 120 modeli de görmenizi önerim. Modeller arasında Tığ işi harika Yelek ve Ceket Örnekleri de var.

Anlatımlı Dantel Hırka Bayan Giysi Modeli geçen yıl paylaştığım Tığ işi Bayan Hırkası yapımı tam burada.Model Türkçe videolu anlatılıyor.

Şal Yaka Hırka Yapılışı Batik Desenli Yakalı Bayan Hırka Açıklamalı Modeli için burada ki baştan sona bayan Hırka Yapımı önerdiğim modellerden.Benzer Yazılar:

YAZLIK BLUZLAR MEVSİMLİK YELEKLER İÇİN ÖRNEK YAPILIŞI
Yazlık Bluzlar Mevsimlik Yelekler için kullanılır güzel bir Kabartmalı Ajur Modeli Yapılışı.Örnek 9 ilmekten oluşup 1 ilmekte ara ilmek olarak 10 ve katlarından oluşuyor. İlk Baharın yaklaştığı bu aylar da sizlere Hem Kış Hem Yaz Örgülerine uyan Örgü Desenleri sunmaya çalışacağım.. Bu örnekte  Lastik örneği gerekmiyor hemen örnek kurulumu 1 diş haraşo ...
ERKEK BEBEKLERE KOLAY V YAKA SÜVETER AÇIKLAMALI
Kartopu Bebe ipi ve 1 yumak iple 4 numara Şiş ile model uygulanmıştır.Ön ve Arka parçasın da 2 adet Baklava örgü deseni yapılmıştır. V Yaka Süveter modeli ön ve arkası yapıldıktan sonra Kol ve Yaka için ilmek çıkarılıp yapılıyor. 1-2 Yaşa uyarlanan Bebek Süveter boy ölçüsü 34 cm- eni 30 .Bu Hali ...
ÖRGÜ KESME YAKALI BEBEK YELEĞİ TAM ANLATIMLI TÜRKÇE VİDEOLU
Örgü Şiş işi Beyaz Kısa kollu 0-3 Aylık Kelebekli Kesme Yakalı Bebek Yeleği yapılışı Baştan sona tam açıklamalı Türkçe videolu anlatımı için buradan bakıp öğrenebilirsiniz. kesme-yakali-bebek-yelegi-yapimi Sevil hanımın anlatımı ile 3 Aylık Bebek için Yelek modeli hem çok güzel örülmüş ve hem de Sevil hanım Adım,adım Yelek yapım ...
İKİ RENKLİ ÇİZGİLİ DESENLİ HAMAM LİF MODELİ YAPIMI
Ortasından Artı şekli yapıldıktan sonra İçi Doldurulan Çizgili Kare Hamam Lif modeli değişik yapım tekniği ile. 2 Renkli Çizgi desenli Çeyizlik Kare Sabun Lifi. 25 Kutudan Lif Modeli çalışmasına baktığınız da yine çizgi desenli ama faklı bir desende aynı teknikte yapılan bir Lif. Fıstıklar ve Kutu tekniği bu örnekte de 2 renk ...
GELİN BUKETİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI
Örgü Gelin Buketi Şiş Örneği  Kadınlar için örülen Şallar,Etoler Yazık ajurlu Bluzlar ve Bayan Yelek ile Hırkalarına çok yakışır. Anlatımlı Örnek tarifi ile size karışık görünse de o kadar karışık olmadığını Kolay bir örnek olduğunu göreceksiniz. orgu-gelin-buketi-yapimi Ancak yinede Şiş ile Örgü Örmeyi yeni,yeni Öğrenen Arkadaşlara Daha basit Örgü ...
YEŞİL ÖRGÜ BAYAN YELEK YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMLI
Tığ ve Şiş ile örülen Örgü Yeşil Bayan Yeleği zigzag kenarlı etek uçları ve Ajur Dalları Örgü modeli ile nasıl yapılır? yesil-orgu-hirka-yapimi yesil-sis-isi-ajur-dallari-hirka Videolu anlatımı ile sizde böyle güzel Örgü Bayan Yelek Yapabilirsiniz. Sayfaya 2 adet Örgü Yeşil Yelek videosu ekleyeceğim.Videolardan birinde Ajurlu Örgü Dallar modeli Türkçe videolu ...
BEBEK ÖRGÜLERİ 52 MODELLE 3 ADET TARİFLİ YELEKLER
2019 Yılı Bebek Örgü Yelekler,Hırkalar,Bolerolar,Tulumlar,Ceketler ve Etekler ile sizlere Tam 3 Yelek ve Bolero Tarifi ile 52 Tane En Güzel Bebek ve Çocuk Örgüleri sunuyorum. Model çalışmaları bana ait Değiller İnternet,İnstagram Bebek Örgüleri,Pinterest Bebek Örgü Hırkalar ve Yelekler olarak hepsi alıntıdır.Videolu Tarifleri de Abone olabilir kanalları ya da Sayfamı takip edebilirsiniz. Tığla ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

10 thoughts to “EL ÖRGÜSÜ ŞİŞ VE TIĞLA 72 TANE BAYAN HIRKALARI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir