Skip to main content


Kollari-kenarlari-bordurlu-kadin-hirkasi-yapilisi

KENARLARI VE KOLLARI BORDÜRLÜ KADIN HIRKASI TAM ANLATIMI

кардиган -Strickjacke-womans waistcoat knitting. Dikişsiz İlmek çıkarmalı Kollu Modelli Kenar Bordürlü Bayan Hırkası çok aranılan Tarifi ile Bayanlara Mevsimlik Modern,Şık Şiş Örgü Hırka Tarifi.

Hırka için Bravo Zincir İp- 4 numara Şiş,Omuzdan açılan Kol için 3,5 numara Misinalı Şiş kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Her Yumak 280 metre topla 5,5 yumak 1200 metre kadar ip kullanılmış.Hırka 36-38 Beden.Daha büyük bedenlere daha azla ip gidecektir.

bordurlu-sis-orgu-mevsimlik-bayan-hirka-yapimi
bordurlu-sis-orgu-mevsimlik-bayan-hirka-yapimi

Aynı marka ip bulamayanlar Alize Tığ İpler, Alize Süperlana,Alize Angora Gold ya da Yazlıklar için Koton ve Merserize ip uygundur.

Hırka ya da Yelek olarak iki türlü yapabilir Kolları yapmayabilirsiniz. Kenarları Ajurlu Bordür Bayan Yeleği olarak ta şık olur.Yelek yapanlar Kol bordür ya da lastik örneği ile yapabilirler.

bordur-orguu-bayan-yelek-hirka-tarifi
bordur-orguu-bayan-yelek-hirka-tarifi

Hırkanın Kol Manşetleri ve Ön Patları enseden dolanan Ajurlu Örgü bordür örneği ile geri kalanı düz örgüden yapılıyor.

Bordürlü Bayan Hırka Beden Büyütme Önerileri

Hırkayı 40-42 Beden ya da 44-46 Beden Örgü Kadın Hırka için büyütme. İsteyenler Bordürlü Baklavalı bölümü 24 ilmek.Düz örgü yapılan yere ilmek katarak yapabilirsiniz.

Önlere 60 ilmekle başlanıyor.Bu 60 ilmeğin 24 tanesi Baklavalı örnek ve kenar Bordüre gidiyor.Hırka nasıl Büyütülür? diye soranlar bunu hesaplayarak Düz örgü de 36 ilmek bordür ve örnek 24 topa 60 ilmek üstünden hesaplanabilir.

EL ÖRGÜSÜ ŞİŞ VE TIĞLA 72 TANE BAYAN HIRKALARI

Şimdi Öğreneceğiniz Hırkanın Aynısını ve Farklı Bayan Hırka Modelleri için Buraya da bakabilirsiniz.

Arkası 100 ilmek ve sadece Düz Örgü ile yapılıyor. Kollar için 3,5 numara Misinalı şiş ile Hiç dikişsiz bir kola yapılıyor.Boru Kollu Hırka olarak biliniyor.

bordur-orgu-battaniye-hirka-kenarina
bordur-orgu-battaniye-hirka-kenarina

Kenarları Bordür Örgü Kadın Hırka  Yapımı

Kol uzunluğu 37 c yapılıp Bordür ayrı yapılıyor ve kol ağzına dikiliyor. Ön ve arkalara başlanırken Kordon Tekniği ile başlandıktan sonra ilmek çıkarılıyor.

Sinem Hanımın Tarifini gösterdiği Türkiye de Bir İlk Dediği Hırka modeli hakkında doğru söylüyor.Bu Hırka Modelinin resmini çok önceden paylaşmıştım.

yazlik-mevsilik-ajurlu-bordurlu-kiz-hirka
yazlik-mevsilik-ajurlu-bordurlu-kiz-hirka

Ancak Hiç bir yerde Tarifi yoktu.İlk ve Tek Paylaşan SinemCe Hobi Örgü kanalı sahibi Sine Hanı olmuştur.Kendisine Çok Teşekkürler.
Bordürlü Hırkanın Yapılış Videosu

Bordür örgünün ayrı olarak yapılışı.Kollarda Manşet bölümü bu şekilde yapılıp dikiliyor.

Benzer Yazılar:

ÖRGÜ PARÇALI BAYAN YELEK YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU
Gelin Kız Laleli Yelek örneği olarak çok şık olan Türkçe videolu Parçalı Bayan Yelek Modeli yapımı oldukça Zarif Tığ gelin-kiz-parcali-yelek-yapimi İşi Dantel Yelek yapılışı için Videoyu izleyebilir ve Resimli anlatımlı Parçalı ...
12-24 AYLIK KIZ BEBEK YAZLIK TIĞ ÖRGÜ ELBİSE YAPIMI
1-2 Yaş Kız Bebek Annelerine önerdiğim 2 Renkli Tığ işi Yeşil Beyaz Kloş etekli Zig zag Örgü Örnekli Tığ İşi Elbise Modeli Videolu Tarifi. Elbiseyi örmek için 1,5 yumak Beyaz  yaklaşık 1 yumak ta ...
SİNEK KANADI DAĞI İĞNE OYASI YAPIMI
Ara Modeli Sinek Kanadı Dağı ile yapılan Oya Motifinden çok Sinek kanadı Oya tekniği çok hoşuma gitti.Uyum içinde Olan İğne Oyası Model anlatımlı ve Videolu olarak Oya Dersleri Videolar ve devamına bakabilirsiniz. 3 Yapraklı ...
TIĞ İŞİ FISTIK ÇİÇEKLİ MODEL YAPILIŞI VİDEOLU
cicekli-fistik-modelli-bere-atki Tığ işi Fıstık Çiçekli Örneğin yapılışı Videolu anlatımlı olup Bu örnek ile Bebek Battaniyesi,Bere ve Atkı takım tig-orgu-modeli-fistikli-cicek ,Bebekler için Tığ işi Panço yapılışı hepsini burada görebilirsiniz. Tığla ...
ÖRGÜ İPİNDEN TARAKLA ÇİÇEK YAPIMI İLE KAPI DUVAR SÜSÜ
El Yapımı Dekoratif Duvar ve Kapı süsü ile ilgili bir Çalışma göreceğiz.Örgü İpinden Tarak Yardımı ile Çiçekler yapıp bunlar ile Kapıya,,Duvara asılan Çelenk Yapacağız. Malzemeler:İri dişli Tarak.-örgü ipleri-silikon yapıştırıcı-mukavva karton-Sarı İnci Boncuklar-Dondurma Çubukları-Makas. [caption id="attachment_96121" ...
DİK BAŞAK ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU ÖRNEK YAPILIŞI
Kolay Örgü Modelleri- Güzel bir Örnek ile size Bugün Dik Başak Örgü Modeli nasıl yapılır? Türkçe Videolu Örgü dik-basak-orgu-modeli Modeli Tarifini tanıtmak istiyorum. Sevin hanımın anlatımı olan Dik Başaklar Örneği değişik Örgüler ...
ÇOCUKLARA TUNUS ÖRGÜDE AJURLU HIRKA ÖRME
Kapüşonlu 2-3 Yaş Tunus Çocuk Hırkası Tarifi-Kız ve Erke çocuklarına uyan Tunus Örgü işi Kolay ve keyifli örülen Kapşonlu Hırka yapımı. Hırkadan önce Kendine Patik örmek için Model arayışına Giren Arkadaşlara Yuvarlak Motifle Başlayan ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 thoughts to “KENARLARI VE KOLLARI BORDÜRLÜ KADIN HIRKASI TAM ANLATIMI”

  1. Merhabalar,
    videolu anlatımımı sitenizde paylaştığınız için çok teşekkür ederim büyük gurur benim için.
    Orecek olanlara kolay gelsin
    Sevgiler 💜

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir