Örgü Modelleri Bebek Örgüleri 13 İLMEKLE BAŞLANAN V YAKA KAZAK YELEK VE HIRKA

13 İLMEKLE BAŞLANAN V YAKA KAZAK YELEK VE HIRKA

7889
Sari-kartopu-V-yaka-hirka-kazak-yelek
Sari-kartopu-V-yaka-hirka-kazak-yelek

Çocuk, genç kız ve kadınlar için V yaka hırka yelek kazak roba çalışması nasıl yapılır? Robadan V yaka model yapılışı ve tarifi.

Sarı renk güzel renk no K1321 kartopu Baby One 100 gram 250 metre ipliklerden kullanılmış. Bu ip 4-4,5 numara Şişleri kullanılmasını tavsiye etmiş yalnız burada 3 numara şişle çalışılmış.

36-beden-V-yakali-bayan-modeli
36-beden-V-yakali-bayan-modeli

Selanik model Robadan başlamalı Yakadan yapılan Yelek/Hırka Yaka çalışmasına 13 çift adet ilmek ile başlanıyor. 13 ilmek bir şişte, 13 ilmek diğer şişte.

İlk olarak Örgü Modeli Hırka V Yaka şeridi yapılmış daha sonra buralardan ilmekler üretilerek Robadan aşağıya doğru model devam edilmiş.

8-yas-V-yaka-roba-modeli
8-yas-V-yaka-roba-modeli

Yukarıdaki robada ise 8 yal V yaka model için ilmek sayılarını görebilirsiniz. Davam ettiğinizde Videodaki 36 beden Model olarak yapabilirsiniz.

Robadan-V-yakali-Hirka-Kazak-yelek
Robadan-V-yakali-Hirka-Kazak-yelek

Her mevsim her iple kolayca yapılabilen sarı veya hırka modeli yetişkin hırka modelinde 6 yumak kartopu yün kullanılarak çalışılıyor.

13 İlmekle başlanan V yaka Model roba hazırlandıktan sonra arka beden 21, kollar 7 ön 1 artış ilmekleri ile çalışılıyor.

Robadan-yakadan-v-yaka
Robadan-yakadan-v-yaka

Burada model V yaka kazak şeklinde gösterilmiş. Ama siz bunu robadan sonra önlerini birleştirmeden Yelek ya da Hırka olarak da çalışabilirsiniz.

V-yakali-sari-bayan-model-orgu
V-yakali-sari-bayan-model-orgu

Modelin kol genişliği yeterli seviye geldikten sonra kolları örüp, bedene ön patı ile birlikte aşağı doğru devam ettirebilirsiniz.

Video kaynak: SEMAHAT04SEMAHAT

Hem 8-10 yaş Hem Yetişkin V Yaka Robadan Model Yapımı

36 Beden V Yakalı Robalı Model Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz