Örgü Modelleri DÜŞÜK KOLLU TEK PARÇA YANLARI DİKİŞSİZ BAYAN HIRKA YAPIMI

DÜŞÜK KOLLU TEK PARÇA YANLARI DİKİŞSİZ BAYAN HIRKA YAPIMI

7011
Dusuk-kollu-tek-parca-sis-isi-bayan-hirka-tarifi
Dusuk-kollu-tek-parca-sis-isi-bayan-hirka-tarifi

Yanlarda Dikiş olmayan Bütün Olarak Örülen Bayan Hırkası 3 Renk İplikle Örülen Tamamı Anlatımlı ve Videolu Tarifi ile Şiş İşi Örgü ile Düz Örgü Modelli Kolay Bayan Hırka Tarifi.

Model Füme rengi Siyaha yakın bir Renk,Pudra ve Krem renk Örgü ipleri ile yapılıyor.Model Füme rengi ile başlanıyor.İp olarak her yumaktan 2 şer tane ip toplam yaklaşık 6 yumak ip kullanılmış.

İpin markası Kartopu – Melange Wool  170 metrelik ip ve 6 numara Örgü şişleri ile bu modelin aynısını kendi bedeninize uygun ebatlarda örebilirsiniz.

dikissiz-tek-parca-sis-model-3-renk-kadin-hirka
dikissiz-tek-parca-sis-model-3-renk-kadin-hirka

Yaka V yaka şeklinde kenarlar da 1 ters bir düz Lastik uygulanan model için Başlarda Önler ve arkalar da  48 sıra Füme renk örüldükten sonra Pudra renk ile de 48 sıra yapılıyor.Ancak siz kendi bedeninize göre uzunlukta örmelisiniz.

Dikişsiz tek parça halinde Bütün örülen Şiş işi Bayan Hırkası için lastik ve yaka bölümü için 10 sıra lastik uygulanıyor.V yakada 10 tane kesme yapılıyor.İlk 5 tane peş peşe  sonra da sırası 2 sırada bir şeklinde ile 5 toplam 10 tane kesme yapılmış.

3-renkli-butun-orulen-dikissiz-bayan-hirka
3-renkli-butun-orulen-dikissiz-bayan-hirka

Kollar da 8 sıra artırma var her 8 sırada bir artırma uygulanmış toplam 8 ilmek artırılmış. Tek Parça Kadın Hırkası toplam 182 ilmek ile başlanıyor.

Önler için ayrılan ilmek 40+40 Arka 82 yanlarda 10+10 Lastik uygulanarak 182 ilmek ile başlanıyor ve örülüyor.
Dikişsiz Tek Parça Bayan Hırka Videosu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz