Menü Kapat

tig-isi-cepli-gri-bayan-hirka-yapimi

TIĞLA CEPLİ BAYAN HIRKA TARİFİTığ işi Cepli ve Yuvarlak Yakalı Spor Örgü Gri  Bayan Hırka yapılışı baştan sona Anlatılan Örgü Modelleri ve Videolu Tarifleri ile Kolay ve Çabuk Örülen Tığ işi Kadın Hırkası yapımı.

Cepli Örgü Bayan Hırka Modeli 8 numara tığ ve Kalın örgü ipi ile yapılıyor. İsteyenler 4-5 ya da 6 numara Tığla yapabilirler ama mümkün olduğunca kalın Tığlar ile yapın yumuşak olsun.

cepli-orme-tig-isi-bayan-hirka-yapimi
cepli-orme-tig-isi-bayan-hirka-yapimi

Bayan Hırkasına başlamak için 54 zincir çekilerek başlanıyor ve 2. sırası Trabzanlar ile model istediğiniz boya gelinceye kadar örülür.

Arka bölümünü örme bittikten sonra Ön parçalara başlanıyor yani Hırka Bütün olarak örülmekte. Önler için her iki taraftan 16 trabzan olarak ayrılır örülmeye devam edilir 5 sıra yapıldıktan sonra 5 zincir çekilir ve artırma yapılır.

Hırka 100 gramlık yumaklar ile örülmüş olup 950 gram ip kullanılmış yan 9,5 yumak yeterli gelmiş.Sizler aldığınız ipin aynı kalınlıkta olmasına dikkatedeceğiniz gibi Yumaklar kaç gramlık ona bakıp yaklaşık 1000 gram ip almalısınız. Cepli Tığ işi Bayan Hırka Tarifi Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir