EBRULİ İPTEN ÖRÜMCEKLİ FISTIKLI TIĞ ÖRGÜ MOTİF TARİFİ
ebruli-ipten-tig-isi-orumcekli-fistikli-motif

EBRULİ İPTEN ÖRÜMCEKLİ FISTIKLI TIĞ ÖRGÜ MOTİF TARİFİ


Yazılı ve Videolu Anlatımlı Ebruli Angora ipten Örümcekli Fıstık Motifi Şal,Etol ve Tığ İşi Bayan Atkıları Yazlık Bebek Battaniyeleri gibi modeller de kullanabilirsiniz.

Örümcekli Fıstıklı Ebruli motife 8 zincir çekilerek ortadan başlanıyor 2. sırada 1 zincir çekilerek ilk yuvaya 3 lü fıstık yapılır arada 3 zincir çekilerek toplam 8 tane Fıstık yapılıyor.

ebruli-tigla-kare-motif-tarifi
ebruli-tigla-kare-motif-tarifi

3. sıraya geldiğinizde aralarda 1 zincir olacak şekilde aynı yuvaya 3’lü yapılan 4 tane Fıstık örneği yapılacak.Her Yuvaya 4 Tane Fıstık toplam da 8 kutunun her birine arada tek zincir çekilerek Fıstıklar yapılarak 4. sıraya geçilir.

4. Sıraya Örümcekler yapılarak başlanıyor.İlk 1 zincir orta boy örümcek tekrar 1 zincir tekrar orta boy örümcek yapılır ve ilk fıstığın üzerine batırıp kapatın ve bu işlemi haralarda 1 zincir bat,1 zincir bat,1 zincir bat şeklinde 3 sıra yapılır ve teker 1 zincir sonra orta boy örümcek,1 zincir orta boy örümcek yan fıstığa bat yine aralarda 1 zincir bat şeklinde 3 kutucuk yapılarak 4. sıra bitirilir.

Motifin ilk 4 sırası böyle yapılıyor zaten motifin tamamı Videolu anlatım da gösteriliyor.Ebruli Motifleri Örümcek örneği ile nasıl birleştirilir?

Az Önce Yayınlanan Tek Parçadan Bayan Hırka nasıl yapılır? şiş işi 3 renk ve Düşük Kollu Bayan Hırkası baştan sona açıklamalı görebilirsiniz.
Ebruli İpten Kare Motif Videosu

Bir cevap yazın