EBRULİ İPTEN ÖRÜMCEKLİ FISTIKLI TIĞ ÖRGÜ MOTİF TARİFİebruli-ipten-tig-isi-orumcekli-fistikli-motif


Yazılı ve Videolu Anlatımlı Ebruli Angora ipten Örümcekli Fıstık Motifi Şal,Etol ve Tığ İşi Bayan Atkıları Yazlık Bebek Battaniyeleri gibi modeller de kullanabilirsiniz.

Örümcekli Fıstıklı Ebruli motife 8 zincir çekilerek ortadan başlanıyor 2. sırada 1 zincir çekilerek ilk yuvaya 3 lü fıstık yapılır arada 3 zincir çekilerek toplam 8 tane Fıstık yapılıyor.

ebruli-tigla-kare-motif-tarifi
ebruli-tigla-kare-motif-tarifi

3. sıraya geldiğinizde aralarda 1 zincir olacak şekilde aynı yuvaya 3’lü yapılan 4 tane Fıstık örneği yapılacak.Her Yuvaya 4 Tane Fıstık toplam da 8 kutunun her birine arada tek zincir çekilerek Fıstıklar yapılarak 4. sıraya geçilir.

4. Sıraya Örümcekler yapılarak başlanıyor.İlk 1 zincir orta boy örümcek tekrar 1 zincir tekrar orta boy örümcek yapılır ve ilk fıstığın üzerine batırıp kapatın ve bu işlemi haralarda 1 zincir bat,1 zincir bat,1 zincir bat şeklinde 3 sıra yapılır ve teker 1 zincir sonra orta boy örümcek,1 zincir orta boy örümcek yan fıstığa bat yine aralarda 1 zincir bat şeklinde 3 kutucuk yapılarak 4. sıra bitirilir.

Motifin ilk 4 sırası böyle yapılıyor zaten motifin tamamı Videolu anlatım da gösteriliyor.Ebruli Motifleri Örümcek örneği ile nasıl birleştirilir?

Az Önce Yayınlanan Tek Parçadan Bayan Hırka nasıl yapılır? şiş işi 3 renk ve Düşük Kollu Bayan Hırkası baştan sona açıklamalı görebilirsiniz.
Ebruli İpten Kare Motif Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir