Menü Kapat

bebek-gobegi-orgu-battaniye-yapimi

BEBEK GÖBEĞİ ÖRNEĞİ İLE SEVİMLİ BATTANİYE TARİFİÖrgü Bebek Göbeği Modeli ile Bebek Battaniyesi ve Kenar Örneği yapımı-Battaniyenin hem örnek yapılışı hem de Battaniye Kenarı Tarifi bulunuyor.

Battaniye  iki renk üzerine kuruluyor.Fakat isteyenler Yeşil olan yerleri her sırayı farklı renkler ile de yapabilirler.Bebeğin Cinsiyeti belli olmayanlarda Turuncu,Beyaz gibi her iki cins içinde uygun renkler ile yapabilirler.

tig-orgu-bebek-gobegi-battaniye-tarifi
tig-orgu-bebek-gobegi-battaniye-tarifi

Ancak ben kenar örneğini modele göre biraz kaba buldum.Daha ince daha kibar bir model de olabilir. Bir kaç gün önce Keseli Sabun Lifi Yapımı paylaştım.Ona bakın onun kenar modeli Battaniye örneklerine çok yakışır.

Yeni Roba Çalışması için de Hırkalar ve Yelekler için Şişle Roba Yapılışına buradan bakabilir Yeni Robalar yapabilirsiniz.

tigla-bebek-gobegi-orgu-motifi-battaniye
tigla-bebek-gobegi-orgu-motifi-battaniye

Tokası Olan Pati modeli de Kadınlara göre uygulanan bir Model. Yada Kabartmalı Battaniyeler  için de 3 boyutlu örneği tarifini görebilirsiniz.

orgu-bebek-gobegi-yapimi
orgu-bebek-gobegi-yapimi

Gelelim Battaniye yapımına. 2,3 ya ad 3 numara Tığ Battaniyeler için uygun Örgü ipleri ile modeli örebilirsiniz. Battaniye kenarı kadar 1 metre ya da daha büyük zincir çekilip başlanıyor.


Battaniyenin Kenar Örneği Tarifi

2 Comments

  1. Geri bildirim: FÜME PATLAMIŞ MISIR MODELLİ BATTANİYE YAPIMI MOTİF BİRLEŞTİRME | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: PEMBİŞ ZİKZAKLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir