PEMBİŞ ZİKZAKLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI
zikzakli-pembis-bebek-battaniyesi

PEMBİŞ ZİKZAKLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI


Akıllı İple yapılan arı güzel olan Pembiş Zikzak Örnekli Bebek Battaniyesi yapıyoruz. Ebruli ipler de kullanabilirsiniz ama Tek renk Pembe Battaniye olarak daha çok sevdim Ben.

Bebek Göbeği Battaniye yapılışını da burada görmeden geçmeyin.Sevimli Tığ örgüleri ile Şirin Örme Battaniyeler yapabileceğiniz bir örnek.

Her sıra Motifler 19 ve katları ile başlanıyor.Bu örneği Koltuk ve Karyola Örgüleri için de çok güzel kullanılır.Şallar için belki biraz kaba düşebilir.

renkli-zikzakli-pembis-battaniye
renkli-zikzakli-pembis-battaniye

Ama Şal yapacak olanlar İnce Tiftik ipler le yaparlarsa Heme Yeleklere hem Şallara gider bir model. Yapması çok kolay sadece 3 lü trabzanlar ile yapılıyor.

Battaniye için 19 ve katlarını hesaplayınız.Atı olarak ta bana göre biraz farklı olabilir.Siz neye yakıştırıyor sanız onu yapın.

pembis-zikzakli-ornekli-battaniye-yapilisi
pembis-zikzakli-ornekli-battaniye-yapilisi

Biraz kalın iple ve 3,5 numara Tığla Pembe Battaniye Başlıyor: 4 zincir çekin ucuna batın 3 seferde yukarı çıkın.Tekrar tığa ip alın aynı boşluğa yine trabzan yapın.

Bu Şekilde aynı boşlukta tam 5 tane 3 lü trabzan yapılacak.2 defa dolayın tam yanındaki boşluğa 1 trabzan 2 defa dola 1 boşluk 1 atla.

Bir cevap yazın