Örgü Modelleri Bebek Örgüleri 3 İLMEKLİ EFE YELEĞİ DETAYLI TARİFİ

3 İLMEKLİ EFE YELEĞİ DETAYLI TARİFİ

21481
3-ilmekle-sis-isi-efe-yelegi-yapimi
3-ilmekle-sis-isi-efe-yelegi-yapimi

3 İlmekle Başlayıp Yapılan Şiş örgü 1-2 Yaş Efe Yeleği Tarifi- Ata Yeleği 2 renk olarak yapılıyor. 3 Parça şeklinde Burgulu model ile kuruluyor.

1 Yaş Papyonlu Efe Yeleği de burada.Şöyle Şık küçük beylere çok yakışır başka model. 1-2 Yaş Efe Erkek Yeleği için başka bir Model daha görebileceğiniz bu modeli de bir inceleyin.

Cepli Ata Yeleği modeli olan Erkek bebek Cepken Tarifi ile 2,5-3 Yaş Erkek çocuklara göre. Tunus Ata Yeleği için de Tığla Cepken Modelleri örmek isteyenler için sundum.

erkek-bebekere-burgulu-efe-yelek-anlatimli
erkek-bebekere-burgulu-efe-yelek-anlatimli

2 Renk Pamuklu Koton iplikle yapılan Efe Yeleğinin yapımı için 2,5 numara Şiş ve Kenar Oyaları için Tığ kullanılıyor. 3 İlmekle Ata Yeleğine başlanıyor.

Burada ön parçanın epen yeleğin uç tarafından başlanıp omuza doğru ilerleniyor.Haraşo örgüden artırmalar ile 14 cm oluncaya kadar haraşo yapılır.

burgulu-cepli-yeni-cepken-cocuk-yelek
burgulu-cepli-yeni-cepken-cocuk-yelek

İlmek artırmayı düz tarafından yapın ters  tarafını ilmekleri örün.Bu şekilde her sırada artırmalar yapılır. Artırmalar 2. ve sondan 2. ilmekler de yapılıyor.

Kaç yaş için yapılırsa yapılsın Efe Yeleğinin yapımına hep 3 ilmek ile başlanır. 28 diş 14 cm boyunda oluncaya kadar artırılır.Kol kesimine gelinceye kadar düz örülür.

12 Aylık Erek Bebek Cepken Yeleği ancak bana göre bu Yelek 2-3 yaşlara kadar bile olabilir.Tabi siz ölçerek yapmayı unutmayın.

3 İlmekle Efe Yeleği Erkek Çocuk Cepken Yapılışı

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz