3-ilmekle-sis-isi-efe-yelegi-yapimi

3 İLMEKLİ EFE YELEĞİ DETAYLI TARİFİ


Bebek Örgüleri, El İşleri, Örgü Videoları, Yelek Örnekleri

3 İlmekle Başlayıp Yapılan Şiş örgü 1-2 Yaş Efe Yeleği Tarifi- Ata Yeleği 2 renk olarak yapılıyor. 3 Parça şeklinde Burgulu model ile kuruluyor.

1 Yaş Papyonlu Efe Yeleği de burada.Şöyle Şık küçük beylere çok yakışır başka model. 1-2 Yaş Efe Erkek Yeleği için başka bir Model daha görebileceğiniz bu modeli de bir inceleyin.

Cepli Ata Yeleği modeli olan Erkek bebek Cepken Tarifi ile 2,5-3 Yaş Erkek çocuklara göre. Tunus Ata Yeleği için de Tığla Cepken Modelleri örmek isteyenler için sundum.

erkek-bebekere-burgulu-efe-yelek-anlatimli
erkek-bebekere-burgulu-efe-yelek-anlatimli

2 Renk Pamuklu Koton iplikle yapılan Efe Yeleğinin yapımı için 2,5 numara Şiş ve Kenar Oyaları için Tığ kullanılıyor. 3 İlmekle Ata Yeleğine başlanıyor.

Burada ön parçanın epen yeleğin uç tarafından başlanıp omuza doğru ilerleniyor.Haraşo örgüden artırmalar ile 14 cm oluncaya kadar haraşo yapılır.

burgulu-cepli-yeni-cepken-cocuk-yelek
burgulu-cepli-yeni-cepken-cocuk-yelek

İlmek artırmayı düz tarafından yapın ters  tarafını ilmekleri örün.Bu şekilde her sırada artırmalar yapılır. Artırmalar 2. ve sondan 2. ilmekler de yapılıyor.

Kaç yaş için yapılırsa yapılsın Efe Yeleğinin yapımına hep 3 ilmek ile başlanır. 28 diş 14 cm boyunda oluncaya kadar artırılır.Kol kesimine gelinceye kadar düz örülür.

12 Aylık Erek Bebek Cepken Yeleği ancak bana göre bu Yelek 2-3 yaşlara kadar bile olabilir.Tabi siz ölçerek yapmayı unutmayın.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 thoughts to “3 İLMEKLİ EFE YELEĞİ DETAYLI TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir