erkek-cocuk-ata-efe-yelegi-tarifi


1-2 YAŞ ERKEK BEBEK EFE YELEĞİ YAPIMI

El İşleri, Örgü Videoları, Örgüler, Yelek Örnekleri

Efe Yeleği kiminin de Ata Yeleği olarak Bildiği Genelde Erkekler için yapılan Örgü Cepken Modeli isteyen hanımlara 1-2 Yaşlara uygun Videolu baştan sona açıklamalı Efe Yeleği Tarifi.

Efe yeleği 3 parçadan 2 ön ve 1 arkadan oluşuyor. Yeleğin yapımına Ön Parçadan  4 ilmek ile ile Cepken yeleğin uç alt tarafından başlanarak her iki yandan artırılarak 22 ilmek oluncaya kadar örülüyor 42 sıra haraşo olarak devam edilir.

1-2-yas-cepken-bebek-efe-yelek
1-2-yas-cepken-bebek-efe-yelek

Koltuk altına gelince kol kesimi için 8 ilmek kesilir 26 ilmek haraşo olarak örülür omuza gelinir. Yelek arkası 78 ilmek ile başlanır haraşo örülür.Yelek arkasına haraşo bant örülür her iki tarafına da düğme dikilir.

2-3 Yaş Efe Yeleği Modeli içinde Önler Lacivert Arka Gri Renkli örülen diğer modele de buradan bakabilir 2,5-3 yaş Çocuklara göre Şişle Yelek yapabilirsiniz.

Tunus İşi Efe Yeleği Modeli arayanlara da 1-1,5 yaş Bebeklere göre Tunus İşi Örgü ile Tek Şiş Efe Yeleği modelini Cepken yapılışına buradan bakınız.

Kız Anneleri de Kızlara Cepken Yelek modeli anlatımı için İnciler ile örülen şirin m şirin oldukça güzel bir örek olan Bebek Yeleği Kız Efe Yeleği model anlatımı burada.
Erkek Bebek Efe Yeleği Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir