1-2 YAŞ ERKEK BEBEK EFE YELEĞİ YAPIMI

erkek-cocuk-ata-efe-yelegi-tarifi
erkek-cocuk-ata-efe-yelegi-tarifi

Efe Yeleği kiminin de Ata Yeleği olarak Bildiği Genelde Erkekler için yapılan Örgü Cepken Modeli isteyen hanımlara 1-2 Yaşlara uygun Videolu baştan sona açıklamalı Efe Yeleği Tarifi.

Efe yeleği 3 parçadan 2 ön ve 1 arkadan oluşuyor. Yeleğin yapımına Ön Parçadan  4 ilmek ile ile Cepken yeleğin uç alt tarafından başlanarak her iki yandan artırılarak 22 ilmek oluncaya kadar örülüyor 42 sıra haraşo olarak devam edilir.

1-2-yas-cepken-bebek-efe-yelek
1-2-yas-cepken-bebek-efe-yelek

Koltuk altına gelince kol kesimi için 8 ilmek kesilir 26 ilmek haraşo olarak örülür omuza gelinir. Yelek arkası 78 ilmek ile başlanır haraşo örülür.Yelek arkasına haraşo bant örülür her iki tarafına da düğme dikilir.

2-3 Yaş Efe Yeleği Modeli içinde Önler Lacivert Arka Gri Renkli örülen diğer modele de buradan bakabilir 2,5-3 yaş Çocuklara göre Şişle Yelek yapabilirsiniz.

Tunus İşi Efe Yeleği Modeli arayanlara da 1-1,5 yaş Bebeklere göre Tunus İşi Örgü ile Tek Şiş Efe Yeleği modelini Cepken yapılışına buradan bakınız.

Kız Anneleri de Kızlara Cepken Yelek modeli anlatımı için İnciler ile örülen şirin m şirin oldukça güzel bir örek olan Bebek Yeleği Kız Efe Yeleği model anlatımı burada.
Erkek Bebek Efe Yeleği Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*