yuvarlak-sık-igneli-motifli-havlu-modeli


YUVARLAK SIK İĞNELİ MOTİFLERDEN HAVLU KENARI


El İşleri, Havlu Kenarları, Örgü Videoları, Tığ İşi

Havlu Kenarı Model Tarifi ve ve Detayları ile Sık iğnelerden yapılan Motifli Havlu ucu modeli. Siyah İnciler ve Kurdele ile Çeyizlik Gelin Havlusu yapımı.

Bir kaç Gündür Çeyiz hazırlığı yapan hanımlara sanırım tüm Çeyizlik El işi çalışmalarını ben sundum. Çeyizlerde olan Zebra Sabun Lifi modelinden tutun Yonca Lif Modeline kadar Tığ işi çok güzel çalışmaları Dün yayınladım.

Tabi sadece Lif çalışmaları ile olmuyor.Çeyizlerin vazgeçilmez İğne Oyaları için de Hafif Oya Örneği ile En zarif modeli yine sizlerin beğenisine sundum.

sık-igneli-havlu-motifi
sık-igneli-havlu-motifi

Oya olur da Çeyiz de Havlu Oyaları olmaz mı? olur Elbet.Onun için de Mavi Fıstıklı modeli ile Mutfak Havlu modeline çok yakıştırdığım Havlu yapımını yine birlikte öğrendik.

Siyah Boncuklu Sık iğnelerden oluşan Yuvarlak Motiflerin Havlu modeline ne kadar yakıştığını siz de görebilirsiniz. 21 numara Mil -siyah kum boncukları-2 renk ip ve Kurdele ile model yapılıyor.

yuvarlak-motifli-havlu-kenari-model-tarifi
yuvarlak-motifli-havlu-kenari-model-tarifi

Siyah Boncukları Beyaz Oya ipine takalım. İpi Tığ üstüne sabitleyin 4 boncuk alın ve kapatın.Bu şekilde Motif göbeğinden başlıyoruz.

4 boncuk kapatıldıktan sonra 6 zincir ile ortadan girin 1 boncukla beraber kapatın. Her boncuğun çevresinden 4 tane yuvalar yapıyoruz. 6 zincir 1 boncuk al kapat tekniği ile ortası Yonca gibi durmalı.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “YUVARLAK SIK İĞNELİ MOTİFLERDEN HAVLU KENARI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir