ZİKZAK KENARLI KOLAY HAVLU KENAR OYASI
2-renkli-zigzagli-halkali-havlu-kenari

ZİKZAK KENARLI KOLAY HAVLU KENAR OYASI


Zikzaklı Kenar Şeridi Yuvarlak Serum Halkalı Motifleri ile Kolay Havlu Ucu Oya Tarifi. Model yapımın da 21 numara Tığ 1 cm Serum Halkları ve 2 renk Oya ipi kullanılıyor.

Havlu Kenarları ve Yapılışları için buraya tıklayın Tüm Havlu Ucu Tariflerini burada bulabilirsiniz. Bölüme baktığınız da Tüm modellerin anlatımlarını görebilirsiniz. Motifli Sık İğneli Havlu Kenarı çalışmasını da buradan görebilirsiniz

Leylak marka Beyaz ve Pembe 316 Leylak marka iple yapılan Modelin Motifleri ayrı yapılıyor. Pembe iple Serum halkası içine 52 adet 3 defada çekilin 3 lü trabzanlar yapılır ilk başlanan trabzanda kapatılır.

serum-halkali-sade-zikzak-modelli-havlu-oyasi
serum-halkali-sade-zikzak-modelli-havlu-oyasi

2. Sıraya Beyaz iple zikzak petekler yapılacak. Düz yüzünden trabzan tepesinden Beyaz ipi sabitleyin 12 adet zincir çekin arada 3 adet trabzan bırakın 4. trabzanda kapatın.

Tekrar 12 tane zincir 4. bat kapat.Bu şekil de arada 3 incir olan 12 zincirden oluşan bu işlemi 10 tane zikzak oluncaya kadar yapıyoruz. Ancak tüm halkanın sonuna gelmiyoruz.2. sıra henüz bitmiyor.

zikzak-trabzanli-havlu-kenari-danteli
zikzak-trabzanli-havlu-kenari-danteli

1 zincir çekip ipi kesin.2. Sırada yapılmamış bir az bölüm kalacak. İlk zikzak kutu içine sabitleyin 8 zincir çekin. Devamında gelen zikzak üstüne kapatın.Bu işlemi sıra boyunca yapın.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın