YONCA MOTİFLİ KALPLİ ÖRGÜDEN BEBEK BATTANİYESİ
yonca-motifli-4-kalpli-tig-modeli

YONCA MOTİFLİ KALPLİ ÖRGÜDEN BEBEK BATTANİYESİ


4 Yapraklı Yonca Motif Tarifi-Kare Motif için de 4 Tane Kalp şeklinde Yonca Deseni olan Bu Tığ Örgü modeli Bebek Battaniyeler ve Motifli örülen her tür Örgüye kullanabiliriz.

Örneğin farklı bir versiyonu olan 2 Renkli Yona Kalp Motifi desen olarak aynı ama örnek olarak ikisi farklı.Ama ben fikir amaçlı o motifi de sayfada sunmak istedim.

4-kalpli-yonca-motifli-bebek-battaniyesi
4-kalpli-yonca-motifli-bebek-battaniyesi

Şimdi Bu Motiflerin nasıl kibar ve düzgün bir dikiş ya da teknik ile birleştirebilirsiniz? bu videoda gösterilmemiş.Ama ben size Hem Kenar örneği hem Çok Güzel Motif Birleştirme Tekniği için bu Motifli Tığ Örneği yazan yazıya tıklayıp burada ki model gibi yapabilirsiniz.

Tığ İşi Yakalı Boncuklu Patik Modeli de gördüğünüz de çok seveceğiniz değişik Patikler için ideal bir model.Çok Kibar Bayan Patik modeli.

fistikli-2-renkli-yonca-kalp-motifi
fistikli-2-renkli-yonca-kalp-motifi

Kare Yoncalı Kalpli Motifin büyüklüğü 14 cm. 3 numara Tığ ile 6 zincirden yapılan halka yapın. 1 zincir çekin halka içine 12 tane sık iğne ile doldurun.

3 zincir çekin zincir ile birlikte aynı noktaya 5 tane 2 li trabzan yapın.Ara geçişler 3 zincir. 2 boşluk bırakın 3. zincire 5 li trabzan yapın.Bu işlem sonunda 4 tane  5 li trabzan ile aralarda 3 zincir 2 zincir boşluğu olacak.

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın