kenar-orgulu-motifli-battaniye-koltuk-sali


KENAR ÖRNEKLİ MOTİFLİ KOLTUK ŞALI BEBEK BATTANİYESİ

Bebek Örgüleri, El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Kenarlarına çok güzel Sıralı kenar örgüsü yapılan Motifli model tarifi-Bu Motifli şahane Kenar Örneği olan modeli Battaniye,Örgü Karyola,Baza Örtüsü,Koltuk Şalı gibi bir çok amaç için kullanabilirsiniz.

Tığ işi Oyalardan başladım Tığ İşi Motifli Örgü ile devam ediyorum.Diğer Tığ Örnekleri Yarım İncili Havlu Ucu yapımı ve yine İplik Oyalarından hoş bir örnek olan 3 renkli Salkım çiçeği Oya modeli.

Motifler değişik ve kibar bir birleştirme tekniği ile yapılmış.Dikmek yerine bu şekilde birleştirmek bene de daha güzel.

koltuk-sali-battaniyeere-motifli-kenar-modelli-ornek
koltuk-sali-battaniyeere-motifli-kenar-modelli-ornek

2 numara Tığ ile 8 zincir çekin halka oluşturun ve kapatın. 3 zincir ile yukarı çıkın 3 lü trabzanı tam çekmeden zincirin yanına 2 tane daha trabzan yapıyor hepsini birlikte çekiyoruz.

Yuva içine 8 tane 3 lü trabzanlar aralar 3 zincir ile ilk sıra yapılıp 3 zincir ile 3. başladığınız noktada kapatma yapın. 3. sıra 2. sıranın aynısı.

battaniye-koltuk-sali-motifli-kenar-orgulu
battaniye-koltuk-sali-motifli-kenar-orgulu

3 defada çekilen trabzanlar ve aralarında 3 zincir olan trabzanlar ile motif ilerliyor. Birleştirme 3 lü trabzan grubu ve sık iğne,zincir ile bitiriliyor.

Bu Kenar Örneği Tüm Battaniye Kenarlarına,Koltuk ve Yatak örtüsü Kenar Örgülerinde kullanılır.Çok güzel ve uyumlu bir Kenar modeli yapılmış.

Kenar Örneği

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “KENAR ÖRNEKLİ MOTİFLİ KOLTUK ŞALI BEBEK BATTANİYESİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir