El İşleri Bebek Örgüleri YILDIZ DESENLİ ŞERİT MOTİFLİ TUNUS BATTANİYE

YILDIZ DESENLİ ŞERİT MOTİFLİ TUNUS BATTANİYE

3301
Nazarca-tunus-yildiz-desenli-seritli-motifli-battaniye
Nazarca tunus yildiz seritli motifli battaniye

Popcorn tekniği kullanılarak yapılan Yıldız desenli Şeritli Motifli Tunus işi bebek battaniyesi.Motiflerin yapımı ve birleştirmesi, kenar oyaları tamamı ayrıntılı videolu ile gösterilmektedir.

Bugün sizlere kendisi ile de yeni tanıştığım sevgilim Fatma Hanım’ın modellerinden çok güzel Yıldız desenli Tunus bebek battaniye modelinin Örgü tarifini sunmak istedim.

Nazarca-tunus-orguler-yildiz-modelli-battaniye
Nazarca tunus orguler yildiz modelli battaniye

Uzun Şeritli Motifli Tunus Yıldız bebek battaniye modeli uzun şeritler halinde yapılıp, daha sonra birleştirilerek hazırlanıyor. Modelin yapımında toplamda 3 renk kullanılarak proje gerçekleştirilmiştir.

Nazarca-tunus-modelli-kabarik-yildizli-bebek-battaniye
tunus modelli kabarik yildizli battaniye

Modeli uygulamak için gri, krem ve mavi renkler seçilerek çalışma yapılmıştır. Sizler istediğiniz 3-4 renk sayısı ile Tunus Yıldız bebek battaniye modellerini çalışabilirsiniz.

tam-anlatimli-tunus-yildiz-ornekli-battniye
Ayrıntılı Videolu tunus yildiz ornekli battaniye

Modeli uygulamak isteyenler boş olan kutulara da Yıldız desenli Tunus modelini yapabilirler, ya da Farklı Desenler ile modeli çalışabilirler.

Yıldız Modelli Tunus Teknikli Battaniye Nasıl Yapılır?

anlatimli-uzun-serit-motifli-yildiz-tunus-battaniye
Videolu Nazarca uzun serit motifli yildiz tunus battaniye

3 numara Tunus şiş kullanılarak model aşağıdan yukarıya doğru 8 kutucuk Tunus Motif yapılarak uzun şeritler hazırlanıyor.Kutuların bir tanesi boş bırakılarak, bir tanesinde kabarık yıldız deseni yapılarak ilerliyor.

  • Her motifin yapımına 26 adet zincir yapılarak başlanıyor. İlk sırada zincirler yapıldıktan sonra üstüne tel almadan batılır, ip alınarak çıkılıyor ve 26 ilmek ile motif yapılıyor.
  • Motif 25 sıra yapılıp gösterildiği şekilde hazırlanıyor. Motifler bir düz bir yıldız deseni şeklinde çalışarak eklemesi de buna göre yapılıyor.
  • 25 sıra ile ilk motif bitip,renk değiştirilerek aynı motif üstünden devam edilerek yıldız deseni tekniği uygulanarak çalışılıyor.
  • Modelin kenar oyaları 2-3 sıra aynı renkler ile yapılarak en son kenar oyası ile bitiriliyor. Toplamda 9 adet şerit hazırlanarak her şeritte 8 motif oluşturuluyor.

Kaynaklar:Makale Nazarca sitesi-Videolu Tarif Beraber Örelim Mi? Kanalına Aittir.

Tunus Örgüden Yıldızlı Battaniye

Tunus Örgüsü Yıldızlı Uzun Şerit Motif Birleşimi/Kenar Tığlaması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz