El İşleri Bebek Örgüleri KARDAN ADAMLI TUNUS BATTANİYE TARİFİ

KARDAN ADAMLI TUNUS BATTANİYE TARİFİ

3484
kardanadamli-tunus-bebek-battaniye-tarifi
kardanadamli-tunus-bebek-battaniye-tarifi

Tunus İşi Kardan adamlı Bebek Battaniyesi baştan sona Yapılışı- Tek şiş olan Gagalı şişle Kardanadam desenli Bebek Battaniyesi Videolu Açıklamalı.

Nette Kardanadamlı Battaniye Modelleri yazdığınız da karşınıza bir çok değişik modelli Tığ iş ya da Tunus Tekniği ile yapılan bir çok arklı model çıkacaktır.

Ancak Editörün hakkını vermek gerek bu model gerçekten bir çoğundan çok daha güzel ve detaylı anlatımlı olmuş. Motifli Kardan adamlı Battaniye için ne kadar ip kullanılır? Kaç Motif gerekir? Malzemeler nelerdir? bir bakalım.

kardanadam-motifli-tunus-battaniye
kardanadam-motifli-tunus-battaniye

Battaniyenin eni ve boyu 1 metre 100X100 olarak örülmüş. 3 Renk ip Yeşil ve Beyaz daha çok kullanılacağı için yaklaşık 8 yumak giden bu model için 4 yumak Beyaz 4 Yumak Yeşil biraz da Kırmızı ip gerekiyor.

İp olarak açıklanmamış ancak Bebe ipi olan her tür marka ipi ve 3,5 numara Tunus Şiş kullanabilirsiniz. Çevresi için ince 1 cm kurdeleleri unutmayınız.

Kardanadam Örgü desenini Tunus Kardanadamlı Bebek Yelekleri ya da Hırkalarda aynı teknikle yapabilirsiniz.Bir diğer model olan Ördekli Tunus Battaniye modeli için buradan bknız.

Ördekli Tunus Battaniye modeli önceden yayınladığım aynı benzer teknikle yapılan modelde ilginizi çekerse buyrun.

Kardan adamlı Battaniye Videosu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz