TEK PARÇA ÖRÜLEN TUNUS ÖRGÜ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

tek-parca-tunus-bebek-battaniye-tarifi
tek-parca-tunus-bebek-battaniye-tarifi

Bir Bütün olarak örülen Tunus İşi Bebek Battaniyesi Modeli Tek Parça şeklinde örülen ve Battaniye Kenarı örneğine kadar Videolu Tarifi ile.

İplik Noko Elit Baby Tığ olarak 4 ,5 numara Kablolu Tunus Şiş kullanmanız gerekiyor. Misinalı Tunus İşi Tığ Fiyatları piyasa da 6,50 liraya satılıyor.Ancak çevrenizde bulamazsanız İnternet üzerinden satın alabilirsiniz.

baklava-ornekli-cicek-nakisli-tek-parca-tunus-battaniye
baklava-ornekli-cicek-nakisli-tek-parca-tunus-battaniye

Baklava Örneklerinin arasına Çiçek nakışı yapılıyor.Ancak Tunus modeli yaptığınız sırada bu alanlara yine Tunus Tığ ile kendinden desenler yapabilir ya da İğne Nakışı ile Battaniye modelini tamamlayabilirsiniz.

Örnek olarak burada Kardan adamlı Tunus Battaniye modeli çalışmasın da Kardan ada deseni gibi yapabilirsiniz. Ancak bu desen bu baklava örneğine büyük gelebilir.

184 ilmek ile zincir çekilerek başlanır ve 2. sırada her bir zincir içinden ilmek çıkararak toplam 184 tane ilmek yapılır.

Yapraklı Başaklar Yelek Örneği için de buradan bakabilir Aynı zamanda Battaniye için de bu örnek ile şirin battaniyeler yapılır.

Tek Parça Tunus Battaniye Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*