Örgü Modelleri YAN GELDİ TIĞ İŞİ ŞAL YAPILIŞI RESİMLİ VE VİDEOLU

YAN GELDİ TIĞ İŞİ ŞAL YAPILIŞI RESİMLİ VE VİDEOLU

708
Yan geldi şal örgüsü
Yan Geldi Şal Örgü Modeli

Örgü Köşeden Başlanan Tığ İşi Şal Örnekleri-Angora Şal Modelleri-Resimli anlatımlı Yan Geldi Tığla Şal Yapılışı. Düz örüldüğünde Yelek Örnekleri Köşeden örülürse Şal Modeli olarak çok yakışacağını düşündüğüm Tığla Örülen Yan Geldi Şal Yapımı Açıklamalı Şal yapılışı sayesinde Tığ işini bilen hanımlara kolay bir örnek olarak çok güzel bir Şal Örgüsü.

Yan geldi şal örgüsü
Yan Geldi Şal Örgü Modeli

Örgüde Köşelerden başlanarak örülen Üçgen Örgü Etol örnekleri ve Şal Örnekleri görünüşü ile eğer güzel bir Örgü Modeli ile örülmüşse çok şık oluyor. Hem serin günlerde soğuktan korur hem Şallar kıyafetlerimize ayrı bir şıklık katar.

Görüntülü Şal Anlatımlarını sizler için sık,sık sunmaya gayret ediyorum fakat her zaman Video ile açıklamalı Şal örneklerini bulmak sıkıntı olduğundan bazen de bu şekilde Resimli Şal anlatımlarını da çok beğenirsem Tığ işi ustalarına göstermek istiyorum.

Netten alıntı yaptığım bu modelin bir çok sitede yapılışı bulunmakta.

Örgü Siteleri bu örneğe Deniz Kabuğu Şal Modeli, Yelpaze Şal Örneği,3 Boyutlu Tığ işi Şal yapılışı gibi değişik isimler ile paylaşmışlar.Ben de onlar gibi bu Şal Örneğine Yan geldi Şal modeli adını kendim koydum.

Ancak bu örnek Galina Belikova Örgü kanalında bizlere “Beautiful pattern for a shawl” Yan Geldi Şal yapılışını Yeşil örgü ipi ile daha belirgin bir şekilde Videolu anlatımlı olarak sunmuş.Ben de şal yapımı videosunu da sayfa altında sizler ile paylaştım.Resimli anlatımdan anlamayanlar Videolu Şal Yapılışını izleyerekte örneği çıkarabilirler.

Örnek konusunda edindiğim tüm bilgileri ve kaynakları sizler ile paylaştıktan sonra Hakkının hakkını hakkıya vermiş bulunuyorum ve şimdi de Yan Geldi Şal Örgü desenine çok benzeyen Türkçe Tığ işi Videolu anlatımlı olan Midye Kabuğu Örgü Yelek örneğini de Bugün sizler için burada paylaştığımı söylemek istiyorum.

Resimlere Tıkladığınızda Modelleri daha büyük olarak görebilirsiniz

Videolu açıklamalı Yan Geldi Şal Yapılışı Nazarca Örgü Modelleri

4 YORUMLAR

  1. GEÇEN YIL BU ŞALI YAPMAYA ÇALIŞTIM 3 DEFA ÖRDÜM BAYAĞİDA İLERLEDİM AMA HER SEFERİNDE ŞAL YANA DOĞRU SARKTI… FARKLI ŞEKİLDE DENEDİM YAN ZİNCİRLERDEN KAYNAKLI GALİBA BİLEMEDİM :(

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz