VİSKİ KADEHİ İLE ROMANTİK SİMLİ EL YAPIMI MUMLUK
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi

VİSKİ KADEHİ İLE ROMANTİK SİMLİ EL YAPIMI MUMLUK


Şık bir Viski kadehi  ve Bardak ile harika bir Dekoratif,Romantik Simli El Yapımı Mumluk yapmak isteyenler buyursunlar.

Resimli olarak nasıl yapıldığını tüm detayları ile adım,adım öğrenebileceğiniz bu çalışma için Malzemeler nelerdir? öğrenelim ve başlayalım yapmaya.

Bu arada bir şey söylemek istiyorum. Bir çok değişik malzemeler ile Mumluk yapılışlarını İnternet’ta görüyorsunuzdur.

Bir çok malzeme yanıcı madde kağıt,Plastik,Karton,Strafor,Pet, vs gibi malzemelerin kullanıldığı bu çalışmalarda gerçek Mum kullanılmıyor.

Hatta ben size bu Mumun resimlerini de koyayım bundan sonra  Mum is yapar mı? Büfe ve Vitrin içine Mumluk koyduğunuzda yanacak ,duman çıkacak,mum akacak veya Mumluk tutuşacak diye hiç korkmadan kullanabileceğiniz Pilli Mumluklar.

Mesela Kristal Kadeh çevresine Desenli kağıtlar yapıştırılıp yapılan Mumluk çalışması için bir Okurum bana yorumlarda sormuştu. “Bu mumluk kağıdın yanmasına sebep olmaz mı?” diye orada da aynı şeyi önermiştim.

Bakın Pilli Mumların bir resmini alta ekledim. Görünümü ile aynı gerçekten yanan bir Mumdan farkı var mı?

Bardak gibi dar ve uzun mumluklar da eriyen ve yanan Mum bir süre sonra Bardağın yani mumluğun içini is sebebi ile kapkara yapıyor.

Ayrıca eriyen Mum çevreye dağılınca temizlemesi de oldukça zor oluyor.

Benim kızım Okul da 23 Nisan gösterileri için Göçmen kızı adlı sahne Performansında bu mumlardan kullanmıştı ve biz Sınıf Annelerine bu mumlar için 5 er Tl ödemiştik.

Ne kadar uzun dayandığına ve ne kadar ışık saçtığına inanamazsınız.

Çocuk Mumu eller yangın çıkar,Bebeğin canı yanar,Evde ki evcil hayvanınız Mumla oynar kendini yakar vs vs bunlardan korkmanıza da gerek kalmaz.

Benim yaşadığım Şehir İzmir’de Japon pazarı dediğimiz 1 milyoncu diye tabir edilen her şeyin satıldığı mağazalar var. Muhtemelen sizlerin yaşadığınız şehirlerde de bu tür yerler vardır oralardan ve Kırtasiyelerden satın alabilirsiniz.

Hem Mum gibi bitince yok olmuyor 1 pil alıp yine,yine defalarca ıslanma sönme korkusu olmadan kullanabiliyorsunuz.

Bu arada bu Mumun Ticaretini yapsam bu kadar güzel anlatamazdım : )

pilli-mumlar
pilli-mumlar-mumluklar
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi

Bu şekilde ince camlı bir kadeh,bardak ya da viski likör bardağı ile güzel olur. Küçük bir kap,Fırça,Akrilik beyaz ve Parıltılı Altın Akrilik boya,Yaldızlı ya da Metalik simler, Not: Beyaz Akrilik ile simin karıştırıldığı çalışmada Akrilik yarine Beyaz Tutkal da kullanabilirsiniz.
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi-2
Biraz simi Tutkalın  içine katalım.
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi-3
Simi Tutkala iyice yedirelim.
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi-4
Tamamdır simli Tutkal hazır.
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi-5
Bardağımızın sadece dış cephesini boyayalım ve kuruması için bekleyelim. Beklemek istemeyenler Saç kurutma makinesi ile kurutabilir.
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi-6
Bir kat yaldızlı simli Tutkal ile boyadığımız ve iyice kuruyan bardağı bu sefer Altın Akrilik boya ile boyayalım. Yine bardağın içine dokunmuyoruz.
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi-7
Sarı fosforlu Akrilik boya kuruduktan sonra sadece Beyaz Akrilik boya ile bir kat daha boyayacağız.
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi-8
Akrilik boya dışarıdan gelen ışık süzmesinin önüne geçecektir.

Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi
Dekoratif-romantik-simli-el-yapimi-mumluk-yapilisi

Dekor amaçlı kullanacağınız Şık mumluklar hazır.Kolay gelsin.
El Yapımı Simli Romantik Mumluk-DIY Glitter Romantic Candles-DIY Glitter romantische Kerzen-Candle holders, Cozy candle holders, Diy candle holders, Diy holiday candle holders, , Modern candle holders,Kerzenhalter, Gemütliche Kerzenhalter, Diy Kerzenhalter, Diy Urlaub Kerzenhalter,, Modern Kerzenhalter,-Kandelaars, Cozy kandelaars, Klussen kandelaars, doe-vakantie, kandelaars,, Modern kandelaars,-Lysestager, hyggelige lysestager, DIY lysestager, DIY ferie lysestager,, Moderne lysestager,Castiçais, porta-velas, castiçais Cozy diy, castiçais feriado diy,, castiçais modernos,

This Post Has 2 Comments

  1. Fatma tekin

    Merhabalar ellerinize sağlık müthiş güzel çalışmalarınız var size bir sey sormak istiyorum tutkal ve sim den alip cam vazom var dışını boyamak istiyorum bu sekilde olurmu acaba yanitlarsaniz cook sevinirim simdiden teşekkürler öpüyorum sevgiler

Bir cevap yazın