KADEH VE DESENLİ KAĞITLARDAN ROMANTİK MUM YAPILIŞI

KADEH VE DESENLİ KAĞITLARDAN ROMANTİK MUM YAPILIŞI


Sizlere böyle güzel ,şık,ilginç içerikleri paylaşmayı çok seviyorum:).Kadeh ve Desenli kağıtlardan  şu masalarımızın üstüne koyduğumuz mumluklardan yapmışlar görünce çook hoşuma gitti.

Eğer sizde yemek masalarınızı,Özel gecelerinizi (Aklınıza muziplik gelmesin:).Yeni yıl,Yılbaşı masanızı böyle güzel mumluklarla süslemek isterseniz bu mumlardan yapılan gece lambası görünümlü şirin içimi ısıtan mum koyma kadahlerinden yapabilirsiniz:)

kadehlerden-mumluk-nasil-yapilir

 

Bildiğimiz içki kadehlerini kullanıyoruz.Desenli güzel kağıtlara ihtiyacınız var Kırtasiyelerde bu şekilde güzel rengaren ve desenli kağıtlar satılıyor.Desenli kağıtlarınızı resimdeki kağıtlar gibi eğimli birşekilde kesin.

Kadehlerin etrafına yapıştırıcı sürerek yapıştırın.Kadehlerin içlerine çok büyük olmayan mumlardan koyunuz.Böyle çok sade görünüyor fakat gece olduğunda coşup coşturuyorlar:)

 
Hatta isterseniz Resimlerinizi çıktınız yardımı ile bilgisayarınızdan bir a4 kağıtına çıkararak birde resimile deneyiniz,şöyle renkli güzel bir resim seçin ama:)

 

GUZEL-MASA-SUSU-MUMLUKLAR

Bu tarz çalışmalarda gerçek mum yerine Pilli mum kullanırsanız hem teğlikeli olmaz hem yanma olayı olmaz Altta Pilli mum görüyorsunuz tanesi 3-5 tl arasında satılıyor

pilli-mumlar
pilli-mumlar

This Post Has 5 Comments

 1. Gizem

  Çok şahane bir fikir ama sıradan bir kağıt değildir sanırım bunlar elişi kağıdı tarzı yada kalın kuşe kağıdı falan mı acaba? Yoksa sanki yanabilir mumdan. Fikriniz warsa aydınlatabilir misiniz? Hemen denemek istiyorum çünkü.

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Merhaba Gizem
   Kağıt konusunda aslında pek bir fikrim yok ,ama baktığımızda Kuşe kağıdına benziyor. Ama içine mum koymak yerine Japon Pazarı dedeiğimiz 1 milyoncularda satılan yapma mumlar var. Kızım okul için bir gösteride kullanmıştı ondan. Hatta 1 dk ben onun İnternette bir resmini bulabilirsem sayfaya ekleyim. Küçük pille çalışıyor ve ışık saçıyor. Bu tarz masa mumu ya da benzer çalışmalarda çok kullanışlı olur aslında. 1 dk içinde sayfada göreceksiniz arada sayfayı yenileyin lütfen

 2. mum

  guzel fikir elınıze saglık

Bir cevap yazın