Dekorasyon KEÇE İLE YAĞLI KAĞITTAN HARİKA BİR MUMLUĞA YOLCULUK

KEÇE İLE YAĞLI KAĞITTAN HARİKA BİR MUMLUĞA YOLCULUK

378
kece-yagli-kagit-dekoratif-mumluk

Mukluk yapma projeleri farklı keçe fikirleri, Keçe ile  Yağlı Kağıtın Buluşması Sonuç Harika Bir Dekoratif Mumluk

Evimin dekorasyonunda en sevdiğim şeydir değişik şekillerde yapılmış otantik ve farklı mumluklar kullanmak. Bugün yine güzel ve oldukça şık bir Dekoratif Mumluk Yapacağız. Malzemeler çok basit hatta yerine farklı şeyler kullanabileceğiniz bolca alternatifleri var. Öncelikli malzeme yağlı kağıt (Fırında pişirmelerde kullanılan yağlı kağıt) Mumluk üzerindeki şekilleri ince keçe ile oluşturacağız fakat siz keçe yerine siyah fon kağıdı ya da benzeri renkli kağıtlar kullanabilirsiniz.

Eva kağıdı da olur fakat sıcaklık karşısında yapışkanlarda açılma olabilir. Isıya dayanıklı yapıştırıcı bakmayın siz burda sadece ütüyle yapıştırılmış izlenimi verildiğinde bir süre sonra sıcaktan dökülür siyah keçe ile yapılan şekiller. Her seferinde internette nasıl yazıldığını kontrol ettiğim tealight mumlardan. Hani şu küçük 1 santim kadar boyu olan çanak gibi bir metalin içinde duran yuvarlak mumlardan bahsediyorum. Zaten altaki resimde de görünüyor niye bu kadar detaylı anlattısam:)

Şimdi şöyle birşey var dikkat etmeniz gereken.  Mesela altaki mumlardan siyah uzun üzerinde puanlar noktalar olan mumluğa bakın. Ordaki çalışmada keçe kumaşının üzerinde küçük yuvarlaklar açılmış kumaş olduğu gibi yağlı kağıta yapıştırılmış ya da sarılmış. Ama üzerinde ağaç ve Yarasa olan mumluklarda siyah keçe daha az kullanılmış ve yağlı kağıt daha net ışık veriyor.

Tabi siz illahaki siyah yapacaksınız ya da ne bileyim Yarasa, Ağaç Benek vs yapacaksınız diye bir şey yok. Siyah kalpler çok çarpıcı olur doğrusu. Ya da çiçek şekilleri biraz düşündüğünüzde aklınızda bir çok fikir oluşacaktır zaten.  Tamam susayım artık nasıl yapıldığını yazayım diyorum aklıma şekil olarak yeni bir fikir geliyor:)

Kelebekler de çok şirin olur. Bir tane ateş resmi kesin bir yerden onu kalıp gibi kullanıp onunla siyah keçeden şekiller kesin. Ya bu arada ben sabahtan beri resimdeki siyah şeyin Keçe olduğunu iddia ediyorum:) Keçe değil mi yoksa o ? Keçedir canım keçe değilse bile keçe de iyi fikir:) Ne olduğunu çözenler alta yorumlara yazsınlar bizde bilelim bu kadar yazıyoruz da birileri okuyor diye:)

kece-yagli-kagit-dekoratif-mumluk
kece-yagli-kagit-dekoratif-mumluk

kece-yagli-kagit-dekoratif-mumluk-1
Yardımcı aletlerle keçe şekiller kesiyoruz.
kece-yagli-kagit-dekoratif-mumluk-2
Bildiğimiz fırın yemeklerinde kullandığımız yağlı kağıt
kece-yagli-kagit-dekoratif-mumluk-3
Şekilleri üzerine yerleştirin yapıştırın temizce
kece-yagli-kagit-dekoratif-mumluk-4
Evet yağlı kağıtı ışığa tuttuhumuzda ışığın yansımasının etkisini birlikte görüyoruz.
kece-yagli-kagit-dekoratif-mumluk-5
Siyah Keçe Kumaş bardağa ya da kavanoza bakacak şekilde sarın yapıştırınız içine mum koyup yakınız sonuç altaki resimde
kece-yagli-kagit-dekoratif-mumluk

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz